Новини

Є. Червоненко "Запорізька телевежа віддтепер слугуватиме людям не одне десятиліття"

8 лютого 2006 - 10:00

Телевізійна вежа м .Запоріжжя була збудована у 1958-1959 роках. Обслуговує її Запорізький обласний радіотелевізійний передавальний центр (ЗОРТПЦ), який забезпечує народне господарство та населення області засобами радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

В результаті зміни вологісного режиму  утримування опорного шару фундаментів вежі у 1994-1996 роках відбулася просадка  її фундаментів, що призвело до її аварійного стану. Розриви були ліквідовані, але з того часу вежа перебувала в аварійному стані.

Впродовж грудня 2005 року - січня 2006 року другий етап робіт із  зміцнення фундаменту телевежі  був виконаний  на 100%.

Третій етап  ліквідації аварійного стану телевежі передбачає  проведення комплексу робіт  щодо випробування гарантії фундаменту та  благоустрою прилеглої території  і всіх  приміщень. 

 Розрізаючи червону стрічку, губернатор Євген Червоненко, який опікувався реконструкцією телевежі ще будучи міністром транспорту та звязку України, зазначив, що цій башті стільки років, скільки і йому. «Сьогодні ми закінчуємо те, що мусили закінчити давно, - наголосив голова облдержадміністрації. - Башта не буде мати долі Пізанської башти та не впаде.  Ми живемо в епоху техногенних катастроф. Завдання далекоглядних керівників їх передбачати.  Телебачення і всі засоби зв’язку, поки я губернатор, будуть одними з головних моїх пріоритетів. В область прийдуть нові технології, з’являться нові телеканали. Життя не стоїть на місці. Завдання влади тихо робити свою справу. Ця вежа буде стояти ще не менше 50 років, а ми спробуємо жити поряд з нею». 

 

Прес-служба облдержадміністрації

 

 

Читайте також