Новини

Заява голови облдержадміністрації Євгена Червоненка

8 лютого 2006 - 11:47

Я глибоко схвильований публікацією в одній з відомих українських газет карикатур на пророка Магомета. Як керівник однієї з найбільш індустріальних і багатонаціональних областей України, закликаю засоби масової інформації, політиків України і Запорізької області утримуватися від подібних кроків у гонитві за сумнівною популярністю.

У демократичному суспільстві, до якого ми всі прагнемо, не повинно бути місця глузуванням над релігійними символами, священними для мільйонів віруючих. Подібні прояви ксенофобії можуть призвести до ескалації соціально-політичного, економічного напруження, до втрат як у самій країні, так і за її межами. Це тим більш небезпечно під час виборчої кампанії, коли заради досягнення мети – за будь-яку ціну добитися влади, використовуються всі можливі для того засоби.

Я звертаюся до керівників відповідних компетентних органів Запорізької області з вимогою постійно та уважно відслідковувати і рішуче припиняти будь-які спроби розпалювання расової, національної та релігійної нетерпимості, адекватно реагувати на них в межах чинного законодавства. Конституційні права та свободи громадян повинні дотримуватися беззастережно і непорушно.

Я закликаю лідерів політичних партій і блоків України і Запоріжжя, усіх не байдужих до долі Батьківщини, підтримати мою заяву.

Голова Запорізької обласної
державної адміністрації
Євген Червоненко

 

Читайте також