Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Влада та профспілки – партнери у справі підвищення добробуту людини праці

4 грудня 2013 - 12:37

Голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко взяв участь в урочистостях з нагоди 65-річчя від дня заснування обласної ради професійних спілок.

Історія запорізької  облради профспілок починається з 1948 року. Тоді в штатному розкладі значилися всього 11 осіб, серед яких першим головою був обраний  Федір Іларіонович Марков.

Сьогодні це вже потужна організація, яка об'єднує 3464 первинні професійні спілкові організації та 408742 членів профспілок. Щорічно навчання на профкурсах проходять понад 5000 працівників і активістів.

В організаціях та установах діє 3800 колективних договорів, якими охоплено близько 416 тисяч працівників, що складає 87,3 % їх загальної чисельності. З 2005 року облпрофрада проводить конкурс «На кращий колективний договір». За участю профспілок відпочинком і оздоровленням в області щороку охоплюється понад 60 тисяч дітей і підлітків.

На думку голови обласної ради профспілок Віктора Сластьона, успішність діяльності організації багато в чому залежить від здатності досягти партнерських відносин з владою і роботодавцями.

- Триває спільна робота з облдержадміністрацією, роботодавцями та обласною радою на принципах соціального партнерства. Ми вирішуємо всі проблеми, що стоять наразі перед Запорізькою областю. Вважаю, що це найважливіше досягнення, і це досягнення потрібно підтримувати і розвивати надалі, - зазначив голова обласної ради профспілок.

Від імені обласної влади керівник регіону Олександр Пеклушенко вручив кращим працівникам профспілкової сфери нагороди та відзнаки. Очільник краю переконаний, що діяльність профспілок завжди буде затребувана і вона має важливий соціальний ефект.

- Ви відстоюєте інтереси трудового народу. Складно переоцінити ваш внесок у становленні регіону. За ці роки вашими зусиллями соціально-економічний потенціал Запорізького краю ріс і розвивався. Хочу підкреслити, що ми вважаємо профспілки, насамперед, своїми партнерами. Партнерами у вирішенні основної і загальної задачі - підвищення добробуту людини праці. Насправді це дуже сильний та потужний сегмент суспільного життя. Основним інструментом є, було і буде - це колективний договір. Через цей інструмент профспілки спільно з органами влади можуть і повинні працювати заради реалізації найголовнішого завдання -  системної та своєчасної виплати заробітної плати та ії поступового зростання. Все це разом дає не тільки позитив для тих, хто отримує зарплату, але і дає надходження до бюджету, - наголосив Олександр Пеклушенко.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Платформа «Ти як?» – провідник крізь складні часи

У Запоріжжі добігає кінця будівництво ще однієї «підземної» школи

Єдність та співпраця: Степногірська громада налагоджує партнерські зв’язки з Радивилівською громадою на Рівненщині

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 10.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 284 удари по 13 населених пунктах Запорізької області

Порядок виплати пенсій змінено: кого торкнуться нововведення та як уникнути призупинення виплат

У Запоріжжі до Дня матері погасили нову марку «Я живу тобою…»

Зелений вектор бізнесу: учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» в Запоріжжі говорили про енергоефективність та екологічну відповідальність

Зелений вектор бізнесу: учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» в Запоріжжі говорили про енергоефективність та екологічну відповідальність

Безпечний та безперервний освітній процес: майбутні медики здобувають практичні навички в укритті коледжу

У Запоріжжі СБУ викрила організовану групу, яка вимагала хабарі за оформлення дозвільних документів на розміщення тимчасових споруд

Представники Європейського Союзу провели відкритий урок для запорізьких школярів до Дня Європи