Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини з районів

Реформи повинні працювати на підвищення якості життя селян

6 грудня 2013 - 15:59

У Веселівській районній раді відбулося обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, запропонованого Президентом України В.Ф.Януковичем,  за участю сільських голів та депутатського корпусу району.

«Сьогодні Україна стоїть перед нагальною потребою здійснення широкомасштабної реформи місцевого самоврядування та унормування адміністративно-територіального устрою. Реформування - це, перш за все, прагнення привернути людей до управління, що є проявом демократії на місцевому рівні, це вирішальний крок для зміни вектора розвитку місцевого самоврядування та залучення жителів громад до самостійного вирішення проблем територій,   про що неодноразово наголошував Президент України Віктор Янукович», - зазначив голова районної ради В. Масалов.

У ході обговорення було зазначено, що для ефективності діяльності місцевого органу влади найважливіше значення має фінансова основа. Учасники заходу відзначили, що пріоритетом реформи місцевого самоврядування повинні стати інтереси громади та кожного громадянина, а також підвищення якості життя громади за рахунок створення дієвої системи управління.

Учасники засідання підтримали ініціативу Президента України, зазначивши, що реалізація Концепції сприятиме посиленню правової, організаційної та матеріальної спроможності територіальних громад, розвитку ефективної територіальної організації влади та органів місцевого самоврядування, провадженню їх діяльності з дотриманням принципів та положень Європейської хартії місцевого самоврядування, створенню умов для запровадження доступних адміністративних, соціальних та інших послуг.

Система місцевого самоврядування, яка діє в Україні на сьогодні, не задовольняє потреби суспільства. Особливо це стосується сільських громад, у населених пунктах яких проживає третина населення нашого району і більшість з них зайняті у сільськогосподарському виробництві. Тому створення сучасних умов життя на селі - головне завдання для місцевої влади. Земельна, освітня, медична реформи, реформа соціального забезпечення повинні працювати на підвищення якості життя селян,  - підбив підсумки обговорення голова районної ради В. Масалов.

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 596 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Упродовж доби окупанти завдали 679 ударів по 36 населеним пунктам Запорізької області

Підтримка запоріжців у дії: гаряча лінія із заступницею голови Запорізької ОДА Людмилою Бухаріною

Запорізька область готує план дій у відповідь на зміни клімату

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.02.2026

Міжнародний день рідної мови

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.02.2026

Державна підтримка та пільгові кредити: нові можливості для бізнесу в умовах енерговикликів

Знання, що рятують життя: понад 600 студентів опанують основи нацспротиву в Запоріжжі

Графік відключень в Запоріжжі: що змінилося

Запорізька молодь зустрілася з учасниками Революції Гідності