Новини

Юрій Пелих: «Тарас Шевченко завжди посідатиме особливе місце в серцях запоріжців»

15 січня 2014 - 14:12

Заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Юрій Пелих взяв участь у відкритті обласної акції «Запоріжжя читає Шевченка», яке відбулося в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.М. Горького.

Юрій Пелих привітав присутніх від імені голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка та подякував їм за участь у заході.

- Президент України Віктор Янукович оголосив 2014 рік Роком Тараса Шевченка, адже 9 березня ми святкуємо 200-річчя з дня народження Кобзаря. Глава держави поставив завдання перед місцевими органами влади належним чином вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, і ми розпочинаємо цикл заходів, присвячених його ювілею. У нас попереду багато цікавого - ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс бандуристів «Хортицький Кобзар», урочисті заходи, велика кількість культурно-мистецьких та інформаційних акцій, концерти та прем’єрні вистави тощо. У серцях запоріжців Тарас Шевченко завжди посідатиме особливе місце, адже він приділив особливу увагу в своїй творчості Запорізькому краю, - зазначив Юрій Пелих.

Акція «Запоріжжя читає Шевченка» проводиться з метою популяризації творчості великого українського поета. У ній беруть участь публічні, відомчі, спеціалізовані бібліотеки області, їх партнери, жителі регіону. Вона стартувала сьогодні, 15 січня, і проводиться в усіх бібліотеках області. Читацький марафон і вуличні акції відбудуться 6 березня.

Акція передбачає підготовку бібліографічних, інформаційних, рекламних видань, популяризацію творчості поета шляхом проведення різноманітних заходів (книжкові виставки та відкриті перегляди літератури, аналітичні огляди різних джерел інформації, тематичні, літературні вечори, вечори-портрети, літературні години, вікторини), організацію читацького марафону,  конкурсів на краще читання творів Тараса Шевченка, проведення вуличних акцій «Перечитуємо Шевченка разом», «Вірш у подарунок» тощо.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також