Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Боротьба з корупцією – запорука створення сприятливого бізнес-клімату в регіоні

21 березня 2014 - 15:52

В обласній державній адміністрації відбулося засідання регіональної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке провів перший заступник голови ОДА (стажування) Григорій Самардак. Учасники заходу - представники Гільдії підприємців Запорізької області, регіонального відділення ВА «Український ринок», ГО «КіМ», підприємці та громадськість.

- Голова обласної державної адміністрації Валерій Баранов поставив завдання: налагодити діалог з бізнесом, з’ясувати проблемні питання, які існують, та разом напрацювати перелік ініціатив щодо змін законодавства, які будуть передані центральним органам влади, - окреслив основну мету засідання Григорій Самардак.

Представник обласної виконавчої влади озвучив ряд чинників, які, на його переконання, заважають працювати бізнесу. Серед них – неефективна система державного управління, регіональної та регуляторної політики, «тіньове» управління державою, зловживання монопольним становищем державних та комунальних підприємств. Та серед головних пріоритетних завдань нині – боротьба з корупцією.

Таку тезу підтримав  президент Гільдії підприємців Запорізької області Леонід Яковенко, який висловив глибоке переконання, що всі сьогоденні проблеми бізнесу – через корупційні складові, які процвітають у дозвільних та контролюючих органах.

Багато питань підприємець має до водо-, тепло- та енергопостачальних підприємств-монополістів. За його словами, керівники цих організацій самі створюють перепони, а потім пропонують звернутися до приватних фірм, які «допоможуть» вирішити питання за окрему платню.

Від учасників прозвучала пропозиція перевести взаємодію підприємців з дозвільними органами у форму роботи за принципом «єдиного вікна», яка вже набула позитивного досвіду в минулі роки. Як відомо, дозвільні центри, які мають працювати за такою системою, були створені в усіх районах області. Разом з тим, за словами Миколи Погрібняка, протягом 2013 року в шести районах області в таких центрах не була видана жодна довідка.

У ході засідання йшлося і про необхідність переглянути законодавчі документи та регуляторні акти, які передбачають корупційну складову.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Україна завжди була квітуча, красива, вишивана», – запорізькі вишивальниці про свою творчість

Державний пакет акцій АТ «ЗАлК» – на приватизаційному аукціоні із зниженням ціни навпіл. Торги призначені на 28 травня 2026 року

«Стежки додому вишиваємо разом»: як у Транзитному центрі відзначили День вишиванки

У Запоріжжі на Хортиці відбувся велозабіг до Всесвітнього дня вишиванки

СБУ та Нацполіція перекрили черговий канал незаконного збуту засобів ураження

Робота, стажування і гранти: у Запоріжжі пояснили, які програми підтримують людей та бізнес

Стрічки-вишиванки на честь Героїв: у Запоріжжі вшанувала пам’ять полеглих Захисників та Захисниць України

«Простір єдності – спільні рішення»: громади протестували нову модель міжрегіональної співпраці

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1547-го дня війни

Запорізьких митців та культурних діячів запрошують до участі в опитуванні «Інструменти фінансування креативних індустрій»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.05.2026

Упродовж доби окупанти завдали 839 ударів по 53 населених пунктах Запорізької області.