Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізьку область прибули 112 кримчан

4 квітня 2014 - 12:37

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів всеукраїнську селекторну нараду з питань організації прийому та розселення переселенців з Автономної Республіки Крим на континентальній Україні. У запорізькій студії область представляли голова облдержадміністрації Валерій Баранов та його заступник Петро Гончарук.

Масове переселення кримчан на материкову частину країни почалося з 17 березня. За цей час регіони країни прийняли 6288 переселенців. Найбльшою популярністю у них користуються Львівська, Миколаївська, Дніпропетровська та Хмельницька області. Для людей, які виявили бажання переїхати з Криму, працює урядовий контактний центр та цілодобова «гаряча лінія» - 0800507309.

У всіх регіонах створено штаби, функція яких полягає у наданні соціальної, юридичної, психологічної допомоги переселенцям. Також спеціалісти допомагають вирішити їм тимчасові житлові проблеми, влаштувати дітей у заклади освіти, відновити соціальні та пенсійні виплати.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк надав слово керівникам обласних державних адміністрацій, яких попросив окремо зупинитись на проблемах, які виникають у ході цієї роботи.

Як з’ясувалося у ході наради, проблеми на різних територіях перегукуються між собою. Так, голова Запорізької облдержадміністрації окреслив чотири проблеми. На думку Валерія Баранова, першочергово необхідно визначити статус переселенців. По-друге,  напрацювати механізм компенсації видатків на проживання переселенців у комунальних установах. Також потребує нормативного врегулювання механізм зняття з реєстрації громадян, які виїхали з АРК, а також необхідно напрацювати нормативні документи для надання адресної фінансової допомоги таким особам.

Загалом Запорізький край готовий прийняти 1637 переселенців, саме така кількість ліжкомісць підготовлена в комунальних установах регіону. Поки що в область приїхали тільки 112 осіб, які у переважній більшості поселилися у рідних або зняли квартиру. За допомогою знайти тимчасове житло звернулись тільки дві особи. Всі, хто прибув на територію області, отримали необхідну допомогу для відновлення соціальних виплат, влаштування дітей у навчальні заклади  тощо.

Наразі ті, хто приїхав з Криму, можуть звернутися за допомогою та консультаціями в три пункти прийому, які розміщуються на залізничному вокзалі Запоріжжя -1, в облдержадміністрації та департаменті соціального захисту населення ОДА.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Юрій Малашко про оперативну ситуацію

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 09.06.2023

Стан водних біоресурсів на контролі ОВА та громад

Міжнародні партнери підтримують постраждалі внаслідок руйнування Каховської ГЕС громади

Керована авіабомба влучила в медзаклад у прифронтовому місті

За добу окупанти завдали 97 ударів по території Запорізької області – наслідки влучань задокументували правоохоронці

В обласному центрі відкрили ще один заклад розміщення ВПО

СБУ повідомила про підозру черговій зрадниці, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим у Кам’янка-Дніпровському районі

Юрій Малашко: “Дієві заходи, аби мінімізувати задуху біоресурсів мають бути вжиті негайно”

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 09.06.2023

471 доба повномасштабного вторгнення в Запорізьку область

Увага! Планові підривні роботи!