Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізьку область прибули 112 кримчан

4 квітня 2014 - 12:37

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів всеукраїнську селекторну нараду з питань організації прийому та розселення переселенців з Автономної Республіки Крим на континентальній Україні. У запорізькій студії область представляли голова облдержадміністрації Валерій Баранов та його заступник Петро Гончарук.

Масове переселення кримчан на материкову частину країни почалося з 17 березня. За цей час регіони країни прийняли 6288 переселенців. Найбльшою популярністю у них користуються Львівська, Миколаївська, Дніпропетровська та Хмельницька області. Для людей, які виявили бажання переїхати з Криму, працює урядовий контактний центр та цілодобова «гаряча лінія» - 0800507309.

У всіх регіонах створено штаби, функція яких полягає у наданні соціальної, юридичної, психологічної допомоги переселенцям. Також спеціалісти допомагають вирішити їм тимчасові житлові проблеми, влаштувати дітей у заклади освіти, відновити соціальні та пенсійні виплати.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк надав слово керівникам обласних державних адміністрацій, яких попросив окремо зупинитись на проблемах, які виникають у ході цієї роботи.

Як з’ясувалося у ході наради, проблеми на різних територіях перегукуються між собою. Так, голова Запорізької облдержадміністрації окреслив чотири проблеми. На думку Валерія Баранова, першочергово необхідно визначити статус переселенців. По-друге,  напрацювати механізм компенсації видатків на проживання переселенців у комунальних установах. Також потребує нормативного врегулювання механізм зняття з реєстрації громадян, які виїхали з АРК, а також необхідно напрацювати нормативні документи для надання адресної фінансової допомоги таким особам.

Загалом Запорізький край готовий прийняти 1637 переселенців, саме така кількість ліжкомісць підготовлена в комунальних установах регіону. Поки що в область приїхали тільки 112 осіб, які у переважній більшості поселилися у рідних або зняли квартиру. За допомогою знайти тимчасове житло звернулись тільки дві особи. Всі, хто прибув на територію області, отримали необхідну допомогу для відновлення соціальних виплат, влаштування дітей у навчальні заклади  тощо.

Наразі ті, хто приїхав з Криму, можуть звернутися за допомогою та консультаціями в три пункти прийому, які розміщуються на залізничному вокзалі Запоріжжя -1, в облдержадміністрації та департаменті соціального захисту населення ОДА.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також