Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Нагальні проблеми туристичної галузі вивчить робоча група

16 квітня 2014 - 10:56

В обласній державній адміністрації відбулося розширене засідання обласної науково-методичної ради з питань туризму, яке провів директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА (стажування) Владислав Мороко.

Члени ради обговорили пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про туризм» та Податкового кодексу України, спрямованих на забезпечення розвитку туристичного бізнесу. Так, власник тур-фірми «VIP-ТУР» Руслан Жаботинський порушив проблему наявності так званих агентств - «одноденок», які надають знижки клієнту, занижуючи собівартість туристичної продукції. Робота таких агентств не є якісною та негативно позначується на економічному стані  інших операторів.

Актуальність проблеми підтвердили й інші власники туристичних фірм, які були присутні на засіданні. Вони одностайно підтримали пропозицію щодо необхідності забезпечення таких умов ведення бізнесу, щоб несумлінні та непрофесійні організації не могли працювати. Серед пропозицій - урегулювання на законодавчому рівні питання встановлення граничного рівня знижок, відновлення ліцензування турагенств, упровадження платних рекомендованих інформаційно-консультативних послуг тощо.

- Основне, на чому маємо зосередитись, - на якості роботи цих агентств. Зрозуміло, що якісні послуги мають відповідну ціну. Тож необхідно боротися не з низькими цінами, а підвищувати рівень якості послуг, - висловив переконання директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА (стажування) Владислав Мороко.

За підсумками обговорення прийнято рішення створити робочу групу, яка предметно займеться вивченням цього наболілого для туристичного бізнесу питання.

Також у ході засідання голова виконавчої ради ГО «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило поінформувала про законодавчі ініціативи, які були висунуті громадською організацією, та ознайомила з сучасним станом туристичної та екскурсійної сфери Запорізького краю.

Так, з метою розвитку туристично-рекреаційної сфери на території регіону працює відповідна Програма на 2011-2015 роки. Залучення інвестицій у галузь передбачено у рамках Стратегії регіонального розвитку Запорізької області до 2015 року.

Наразі в області працюють вісім туристично-інформаційних центрів, триває модернізація веб-порталу «Край козацької звитяги». Видано низку інформаційно-рекламних проспектів та довідників: «Туристичні маршрути Запоріжжя до чемпіонату Європи з футболу 2012 року», календар туристичних подій «Запоріжжя фестивальне», «Персональний гід по Запорізькій області», ілюстрований туристичний календар  на 2013 рік, інформаційні буклети тощо.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

До 15 тисяч гривень на енергостійкість бізнесу: подавайте заяву про виплату в Дії

Повернення до справжнього навчання: у гімназії № 31 завершують підготовку до відкриття нової «підземної» школи

Скринінг і профілактика раку: що потрібно знати кожному

В Україні запроваджують «білий список» Starlink: працюватимуть лише верифіковані термінали

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.02.2026

Запорізькі ветерани, ветеранки та члени їхніх родин можуть долучитися до безоплатної програми професійної реінтеграції

Упродовж доби окупанти завдали 785 ударів по 30 населених пунктах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1439-го дня війни

ПРЯМА ЛІНІЯ із Семікіним Михайлом Олександровичем

Поранення голови, тулуба та кінцівок: стан постраждалих від обстрілу в Запоріжжі

Не з підручника, а зсередини: як молодь відкриває для себе державну службу

Податкові канікули для запорізького бізнесу: питання та відповіді