"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Шляхи реформування інтернатів у регіоні напрацьовуватиме робоча група

5 червня 2014 - 10:12

В обласній державній адміністрації відбувся семінар-нарада щодо перспектив реформування системи інституційних закладів для дітей, у якому взяв участь заступник голови ОДА Петро Гончарук. Почесним гостем заходу була заступник директора ПБО «Надія і житло для дітей» в Україні Надія Татарчук.

У фаховому обговоренні питання взяли участь директори інтернатів, освітяни, представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, благодійних організацій, громадськості.

- Розвиток сімейних форм виховання - стратегічне завдання, адже зрозуміло, що родину дитині ніхто не зможе замінити. Мета реформування інтернатних закладів - вивести на якісно новий рівень надання послуг дітям. Однак у цій роботі важливо не нашкодити та не допустити порушення їх прав, - зазначив, відкриваючи нараду, Петро Гончарук.

За даними директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Миколи Ярмощука, на території регіону функціонують 29 навчальних закладів інтернатного типу, в яких навчаються 6622 дітей. Заклади заповнені на 89%. При цьому посадовець акцентував, що кількість дітлахів, які перебувають у цих закладах за заявою батьків, постійно зменшується. Зокрема, в 2012 році таких було  636, у 2013 - 449, у 2014 - 439. Знижується і кількість влаштованих до інтернатів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, -  із 348 у 2005 до 47 у 2013 році.

Про розвиток альтернативних форм виховання поінформувала начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва. В області активно впроваджують такі форми як опіка, усиновлення та створення прийомних родин. За її словами, на нині створено 189 прийомних родин та 17 дитячих будинків сімейного типу. За підсумками 2013 року область посіла друге місце за показником влаштування дітей у сімейні форми виховання. При цьому Антоніна Матвєєва відзначила, що  саме в Запорізькій області була створена перша прийомна родина в країні - ще в 1998 році, а вже потім цей досвід запорізької родини було поширено на інші території. Наразі в області 80,5% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовуються до сімейних форм виховання.

У ході семінару-наради учасники також розглянули міжнародний досвід розв’язання проблеми інституційного догляду та деінституціалізації, обговорили концепцію реформи, а також можливості впровадження нових послуг для дітей.

За підсумками обговорення прийнято рішення створити робочу групу, яка буде напрацьовувати поетапний план реформування.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів