Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

НОВИНИ

Караїми України об’єднуються заради збереження

24 липня 2014 - 12:33

Караїми України об’єднуються заради збереження

Наприкінці  липня поточного  року у Мелітопольському національно-культурному караїмському центрі «Кале» відбулася конференція караїмських громад материкової частини України. Ініціатором конференції виступило Мелітопольске  національно-культурне караїмське товариство  «Джаамат», члени якого  вважають за необхідне консолідацію караїмів, які є одним з найменших етносів не тільки України, але й усього миру.

На конференцію прибули делегати від Миколаївської, Дніпропетровської, Харківської й Бердянської караїмських громад. Насамперед гості відвідали  старий караїмський цвинтар, на якому розташований меморіал караїмам, похованим у Мелітополі в минулих сторіччях. Була проведена екскурсія по пам'ятних місцях, пов'язаних з перебуванням караїмів на Мелітопольщині - будинок Минаша, будинок Хаджі, зимовий театр Стамболі й інші. З великим  задоволенням  учасники конференції подивилися виступ  юнацького фольклорного ансамблю мелітопольських караїмів.

Почалася робота конференції зі звітів про діяльність караїмських громад, в яких були озвучені проблеми, що є загальними для всіх - нечисленність громад, перевага осіб літнього віку (Бараш Юрій Савелійович, Дніпропетровськ), недостатність матеріальних засобів і особистої ініціативи (Акав Катерина Сергіївна, Бердянськ).

У ході обговорення  пролунала пропозиція про створення Асоціації караїмських громад України із центром у місті Мелітополі (Сапак Наталя Вікторівна, Миколаїв; Ялпачик Олександр Федорович, Харків). Пропозиція  була одноголосно підтримана  всіма делегатами. Асоціація організована, намічені перші організаційні   заходи – офіційна  реєстрація, створення сайту й газети. Важливим питанням було обрання голови Асоціації, одноголосно була схвалена кандидатура Макарова (Арабаджи) Юрія Сергійовича, який у минулому - професійний  військовий, а нині - успішний підприємець. Юрій Сергійович – меценат і спонсор мелітопольських караїмів, на його особисті кошти побудований етнокультурний центр «Кале» з єдиним в Україні интеркультурным музеєм.

У режимі он-лайн делегати конференції спілкувалися з членами сімферопольської караїмської громади та головою Асоціації кримських караїмів «Крымкарайлар»  Ормели Володимиром  Юрійовичем.

Департамент культури, туризму, національностей та релігій  вітає створення Асоціації караїмських громад України у Мелітополі  і  бажає  успішної роботи в ім'я збереження культурної спадщини  етносу.

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.05.2026

«Переможемо разом, коли пліч-о-пліч»: в Запоріжжі визначили найкращі шкільні команди з волейболу

Заради свободи, гідності та миру: у Запоріжжі відзначили День Європи

«Шість зупинок Європою»: у Запоріжжі студенти коледжу влаштували гастротур до Дня Європи

Пяйят-Хяме, Тренделаг, Вермланд та Вестерноррланд: Запорізька область розвиває партнерство з регіонами Північної Європи

Загалом упродовж доби окупанти завдали 738 ударів по 31 населеному пункту Запорізької області

Зруйноване – відновлюємо, критичне – захищаємо: делегація Агентства відновлення – в Запоріжжі

«Ми хочемо повертатися в Запоріжжя знову і знову з ще більшою підтримкою», – Координатор системи ООН та Гуманітарний координатор в Україні Матіас Шмале

«Головна потреба релокованого бізнесу – не разова допомога, а зрозуміла екосистема рішень», – виконавча директорка Асоціації релокованого бізнесу України Олена Гордон

«Головна потреба релокованого бізнесу – не разова допомога, а зрозуміла екосистема рішень», – виконавча директорка Асоціації релокованого бізнесу України Олена Гордон

В Запорізькій області стартував проєкт міжнародної організації Corus International

Мандрівка Європою у «підземній» школі: як у запорізькій гімназії минув тематичний тиждень до Дня Європи