Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі аграрії підраховують збитки, нанесені негодою

29 вересня 2014 - 14:21

У рамках позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Григорій Самардак, проаналізовано збитки, які нанесла итнулого тижня негода сільськогосподарським підприємствам та фермерським господарства  регіону.

 Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Ясинецький повідомив, що за два дні на більшості територій випало опадів у 2-3 рази більше від місячної норми, а в деяких районах опади взагалі у п’ять разів перевищили місячну норму. В результаті природної стихії незібраний врожай соняшника та кукурудзи поліг. Вітром знищені багаторічні насадження плодових дерев та виноградників, зірвано покрівлі виробничих будівель ферм, зерносховищ, майстерень, ангарів тощо.

Приміром, у Василівському районі соняшник повалений на  площі 750 га, у Запорізькому - на 420 га, Мелітопольському - на 800 га.

У Михайлівському фермерському господарстві «Таврія Скіф» пошкоджено насадження молодого саду на площі близько 100 га, серйозно пошкоджена теплиця. За попередніми підрахунками збитки тільки в цьому господарстві становлять  12 млн. грн.

- За попередніми підрахунками сільгосптоваровиробники 13 районів за час негоди зазнали збитків на загальну суму понад 30 мільйонів гривень. Найбільше постраждали господарства Михайлівського, Бердянського, Якимівського та Пологівського районів, - конкретизував Олександр Ясинецький.

При цьому посадовець додав, що робота щодо документального оформлення збитків, завданих негодою, в сільгосппідприємствах триває.

Наразі аграрії почали проводити відновлювальні роботи у виробничих приміщеннях за свій рахунок.

Підбиваючи підсумки, перший заступник голови ОДА Григорій Самардак відзначив, що першочергове завдання – узагальнити та конкретизувати остаточну суму збитків, підготувати документи на компенсацію та опрацювати це питання з профільним Міністерством. Також він доручив зв’язатися з колегами із сусідніх регіонів та з’ясувати, які наслідки негоди там, а також звірити плани щодо вирішення спільних проблемних питань.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Ми хочемо, щоб люди жили у звичних умовах, а не в закритих установах», – міністерка соціальної політики Оксана Жолнович

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни – 2025: не святкуємо, а вшановуємо

Адаптивний спорт в Запорізькій області: для ветеранів та членів їхніх сімей доступні безоплатні тренування з 24 видів спорту

Пільгові категорії розширено: відтепер ще більше дітей Захисників і Захисниць України можуть вступити до ліцеїв МВС

Україна стоїть, бо стоїть піхота

Національна хвилина мовчання: вшануймо пам’ять Захисників України і зокрема піхотинців, чий день ми відзначаємо сьогодні

За матеріалами СБУ засуджено ще шістьох колишніх правоохоронців за співпрацю з окупаційними «правоохоронними органами» рф

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 479 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

Підприємці Запоріжжя та області!

Підрив Каховської ГЕС: як змінилася Хортиця та які заборони діють на території заповідника

Усиновлення та інші форми сімейного виховання: де отримати консультацію щодо допомоги дітям, які залишилися без батьківського піклування