Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Центри адміністративних послуг в області готуються до розширення функцій

2 жовтня 2014 - 16:43

Перший заступник голови  обласної державної адміністрації Григорій Самардак провів селекторну нараду з питань організації роботи центрів надання адміністративних послуг.

З першого жовтня перелік адмінстративних послуг, який надають дозвільні центри в країні,  розширений послугами реєстраційної та міграційної служб. Тож у ході наради представник обласної виконавчої влади заслухав доповіді керівників міст та районів щодо готовності місцевих центрів надання адміністративних послуг до розширення обов’язків.

 Як з’ясувалося у ході наради, на більшості територій центри вже частково готові надавати послуги реєстраційної та міграційної служб. Крім того, визначено перехідний період, коли ці послуги можна буде отримати і в ЦНАП, і безпосередньо в профільних службах. Приміром, у Токмаку ЦНАП розташований в одному будинку з реєстраційною та міграційною службами, що значно спрощує взаємодію. В Мелітополі центр з надання адміністративних послуг переїхав до нового, більшого приміщення, наразі налагоджує систему роботи.

Разом з тим, у цей перехідний період на місцях виникає ряд робочих питань. Зокрема, представники територій звертались з проблемою дефіциту кадрів, відсутністю матеріально-технічної бази для виконання нових повноважень.

Щодо наявності спеціалістів директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Елла Слепян повідомила, що вже направлено звернення до центральних органів влади з проханням дозволити розширення кількості працівників райдержадміністрацій для того, щоб можна було збільшити кількість державних реєстраторів у ЦНАП. Разом з тим, вона зауважила, що невідомо, коли на це прохання відреагують. Тож наразі треба намагатись налагодити процес власними зусиллями.

Представники регіональної  міграційної та реєстраційної служб ґрунтовно відповіли на запитання, які виникли в процесі налагодження роботи на територіях. Разом з тим, перший заступник голови ОДА Григорій Самардак доручив підготувати всі проблемні питання до служб з територій та направити  Департаменту економічного розвитку та торгівлі. Після опрацювання цих питань будуть підготовлені роз’яснення.

- Кожен керівник міста та району має дуже уважно поставитись до налагодження цієї роботи. Важливо особисто розібратися в ситуації, визначити реальні причини, які перешкоджають ефективній роботі. Ідея системи, яка впроваджується, – конструктивна, але її реалізація наразі залишає бажати кращого. Тож маємо докласти всіх зусиль, щоб налагодити цей процес, - наголосив Григорій Самардак.

 

Довідково: відповідно до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Про деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» перелік послуг, які надають центри, повинен бути розширений. Так, з першого жовтня поточного року має додатися ще 26 адміністративних послуг, у тому числі 19 - реєстраційної служби Головного управління юстиції в області та 7 послуг - регіонального управління Державної міграційної служби України.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Ми хочемо, щоб люди жили у звичних умовах, а не в закритих установах», – міністерка соціальної політики Оксана Жолнович

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни – 2025: не святкуємо, а вшановуємо

Адаптивний спорт в Запорізькій області: для ветеранів та членів їхніх сімей доступні безоплатні тренування з 24 видів спорту

Пільгові категорії розширено: відтепер ще більше дітей Захисників і Захисниць України можуть вступити до ліцеїв МВС

Україна стоїть, бо стоїть піхота

Національна хвилина мовчання: вшануймо пам’ять Захисників України і зокрема піхотинців, чий день ми відзначаємо сьогодні

За матеріалами СБУ засуджено ще шістьох колишніх правоохоронців за співпрацю з окупаційними «правоохоронними органами» рф

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 479 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

Підприємці Запоріжжя та області!

Підрив Каховської ГЕС: як змінилася Хортиця та які заборони діють на території заповідника

Усиновлення та інші форми сімейного виховання: де отримати консультацію щодо допомоги дітям, які залишилися без батьківського піклування