Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі ветеринари допомагають досліджувати тварин, доставлених із зони АТО

25 листопада 2014 - 10:55

Запорізькі ветеринари допомагають досліджувати тварин, доставлених із зони АТО

За інформацією Головного управління ветеринарної медицини в Запорізькій області, епізоотична ситуація на території регіону залишається контрольованою, а що стосується сказу, кількість виявлених хворих тварин зменшилась удвічі.

За підсумками минулого року на території регіону було зареєстровано 141 випадок сказу в 113 неблагополучних пунктах. У поточному році, станом на 31.10.2014 року, зареєстровано 57 випадків сказу в 52 неблагополучних пунктах, і це враховуючи дослідження тварин, які були привезені з Донецької області.

Як пояснив начальник ГУ ветеринарної медицини в області Дмитро Дойнов, у зв’язку з проведенням на території Донецької області антитерористичної операції та тимчасовою неспроможністю Донецької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини проводити необхідні лабораторні дослідження в повному обсязі, Запорізька державна лабораторія ветмедицини проводить необхідні дослідження матеріалів, доставлених з територій, підконтрольних терористам. Так, за звітний період з території Донецької області було досліджено п’ять патматерів на сказ (три коти та дві собаки), четверо з них були позитивні.

В області триває системна профілактична робота по боротьбі зі сказом тварин. Зокрема, спеціалісти служби ветеринарної медицини проводять щеплення проти сказу собак і котів, а також інших тварин із групи ризику. Торік було вакциновано 18039 голів ВРХ, 2695 голів ДРХ, 183 тисячі собак та 103 тисячі котів. За 10 місяців поточного року вакциновано 16065 голів ВРХ, 356 голів ДРХ, 151 тисяча собак та 87 тисяч котів.

 

Довідково: сказ - одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей. У більшості європейських країн головним джерелом і резервуаром цієї  інфекції є дикі м'ясоїдні, головним чином лисиці.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Мешканці Василівської громади отримали гуманітарну допомогу від GEM

Навчальний рік без стресу та шкоди для здоров’я: фахівці розповіли, як правильно підготувати дитину до школи

«Діалог влади та бізнесу» сприяє зміцненню українсько-польської економічної співпраці

Дізнатися про призначення субсидії на неопалювальний сезон можна онлайн

Термін повернення на службу для військових, що самовільно залишили частину, спливає 30 серпня

Інтелектуальний квіз до Дня молоді об’єднав 12 команд із Запоріжжя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 08.08.2025

На шляху до євроінтеграції: запорізьку молодь запрошують пройти курс «Вступ України до ЄС»

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1261-го дня війни

Впродовж доби окупанти завдали 545 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Молодь прифронтових регіонів об’єднується заради спільних дій: у Запоріжжі відбувся Форум молодіжних рад

В Олександрівському районі Запоріжжя завершують відновлення пошкоджених будинків