Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Сільські ради 10 районів вибороли участь у ІІІ фазі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

11 грудня 2014 - 09:45

Запорізьким обласним підрозділом упровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» завершено відбір сільських/селищних рад для участі в ІІІ фазі Проекту, розрахованій на 2014-2017 роки.

За підсумками конкурсного відбору визначено по чотири  сільські/селищні ради з 10 районів, а саме: Бердянського, Веселівського, Гуляйпільського, Куйбишевського, Новомиколаївського, Оріхівського, Приморського, Розівського, Чернігівського та Якимівського. Для втілення власних ініціатив цих громад з боку ЄС/ПРООН передбачено фінансування біля 650 тис. грн. на кожен район. Співфінансування буде здійснено за рахунок місцевих бюджетів, а  також  власних внесків членів громад.

Громади мають змогу самостійно  вибрати пріоритети для вкладення коштів.  Відповідно до основних напрямків ІІІ фази це проекти, які відносяться до енергетичного компоненту: водопостачання, енергозбереження, охорони здоров’я, охорони довкілля, енергоефективності.

У Чернігівському районі вже відбулися вступні  семінари та установчі загальні збори громад у селах Верхній Токмак та Обіточне. Наступний крок – визначення найбільш проблемних місць у сільській соціальній інфраструктурі, відбір загальним голосуванням громади пріоритетного напрямку фінансування та затвердження місцевого плану розвитку.

Ще два райони - Пологівський та Токмацький - відібрані для участі в економічному компоненті Проекту. Відбір сільських рад цих районів запланований на січень 2015 року після проведення  районних семінарів. Передбачається, що в кожному з цих районів буде відібрано по дві сільські ради, в кожній з яких місцевими жителями будуть створені сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, для яких за допомогою коштів ЄС/ПРООН буде придбана сільгосптехніка (трактори, холодильне обладнання, сепаратори тощо). Заснування таких кооперативів дозволить навчити селян ефективному господарюванню, знизити собівартість виробленої продукції, збільшити кількість зайнятого населення.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Кожне дерево – на згадку про полеглого Героя: у Парку Честі в Запоріжжі висадили ще 150 дерев

40 років після аварії: у Запоріжжі відзначили ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

Турбота про тих, хто рятував інших: запорожці-ліквідатори пройшли безоплатний офтальмологічний медогляд

У Запоріжжі вшанували памʼять жертв Чорнобильської катастрофи та подвиг ліквідаторів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 788 ударів по 50 населених пунктах Запорізької області

Чорнобиль: як українці зупинили катастрофу

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 25.04.2026

Запуск мобільного застосунку «1545»: нові можливості для звернень громадян

Впродовж доби окупанти завдали 555 ударів по 43 населених пунктах Запорізької області.

У Запоріжжі посилюють розвиток адаптивного спорту: відбулася зустріч із командою «ТОТАЛФІТ»

Як живе регіон: запоріжців запрошують долучитися до опитування