Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Неухильне дотримання затверджених лімітів природного газу – завдання № 1

22 грудня 2014 - 12:50

Неухильне дотримання затверджених лімітів природного газу – завдання № 1

 На цьому наголосив під час всеукраїнської селекторної наради заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрій Білоусов.

- Наразі опалювальний сезон проходить у сталому режимі. Однак, незважаючи на це, всі керівники обласних державних адміністрацій повинні вжити термінових заходів щодо зменшення об’ємів споживання природного газу для входження в затверджені ліміти, - зазначив урядовець.

За словами Андрія Білоусова, загальна заборгованість теплопостачальних підприємств перед  НАК «Нафтогаз України» на сьогодні складає 15,5 млрд. грн.

Коментуючи ситуацію в області, перший заступник голови облдержадміністрації Григорій Самардак повідомив, що до грудня ми не лише вкладалися у встановлені ліміти, а й економили значні об’єми блакитного палива.

- Ситуація змінилася в грудні, коли перевитрати газу склали практично 30-40% доведених обсягів. Такі показники були спричинені насамперед низькими температурами, які встановилися в кінці листопада – на початку грудня. Крім того, жителям міста з початком опалювального сезону постійно подається гаряча вода. Таке рішення не знайшло схвальних відгуків від енергопостачальних компаній, однак ми пішли на це. Зараз взагалі небагато міст по всій Україні, де люди централізовано мають можливість отримувати гарячу воду, - повідомив Григорій Самардак.

На сьогодні, за словами посадовця, головні зусилля мають бути спрямовані на аналіз динаміки споживання енергоресурсів та стану оплати їх споживачами.

- Розрахунок лімітів здійснюється на підставі середніх показників, до уваги беруться попередні опалювальні сезони, заявки, які подають безпосередньо підприємства, тому ліміти - це категорія планова, а як ми проходимо опалювальний сезон по факту – це вже інша справа. Сьогодні основні коригування вносить температурний режим. Тому перед керівниками теплопостачальних підприємств та керівниками територій поставлена наразі головна задача – відстежувати споживання ресурсу та робити все, аби населення розраховувалося за спожиті послуги вчасно та в повному обсязі, - підкреслив перший заступник голови ОДА.

 

Управління преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1444-го дня війни

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1443-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 570 ударів по 39 населених пунктах.

Греко-римська боротьба та тхеквандо: здобутки запорізьких спортсменів на всеукраїнській та міжнародній арені

Крафтярі об’єднуються: у Запоріжжі стартувала серія зустрічей майстрів і виробників

Доступність соціальних послуг: корисна інформація для ВПО

Команда Мінекономіки – в Запоріжжі

Графік проведення прямих "гарячих" телефонних ліній керівництвом облдержадміністрації у лютому 2026 року

«Надихаюся друзями, колективом, роботою», – ветеран Олександр Шевчук про цивільне життя

Гуманітарна допомога прифронтовому регіону: керівник фонду Project Victory Ukraine відвідав Запорізьку область

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.02.2026