Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запоріжці готуються до наступної черги мобілізації

12 січня 2015 - 10:28

Запоріжці готуються до наступної черги мобілізації

У Запорізькій області розпочалися підготовчі заходи, пов’язані з проведенням наступної черги мобілізації людських і транспортних ресурсів для мобілізаційного розгортання військових частин Збройних Сил України. За словами заступника обласного військового комісара по роботі з особовим складом полковника Михайла Логвінова, військові комісаріати обласного і районного рівнів працюють у штатному режимі, проводять планову роботу щодо уточнення військового обліку військовозобов’язаних, виклику їх для проходження обов’язкового медичного огляду для визначення придатності для проходження військової служби під час призову по мобілізації. Для забезпечення своєчасного прибуття військовозобов’язаних на збірні пункти військових комісаріатів у встановлені терміни налагоджено взаємодію з місцевими органами виконавчої влади, керівниками підприємств, організацій та установ.

- Мобілізації підлягають рядовий, сержантський та офіцерський склад запасу віком до 60 років за відповідною військово-обліковою спеціальністю до визначених військових частин ЗСУ. Військовим, які служать за мобілізацією в особливий період, гарантується соціальний і правовий захист, -  повідомив полковник Михайло Логвінов.         

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації такі категорії військовозобов’язаних: заброньовані органами державної влади на період мобілізації; чоловіки, на утриманні яких знаходиться  троє та більше дітей до 18 років; визнані тимчасово непридатними для служби за станом здоров’я; жінки – військовозобов’язані, на утриманні яких перебувають діти до 16 років; зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують; народні депутати України.

 

Довідково про права і гарантії громадян, які призвані під час  мобілізації:

  • грошове забезпечення на рівні військовослужбовців за контрактом;
  • соціальні та правові гарантії та пільги як для військовослужбовців;
  • звільнення від процентів за кредитом та штрафних санкцій;
  • збереження робочого місця, посади, заробітної плати на будь-якому підприємстві;
  • виплата одноразової грошової допомоги при демобілізації;
  • гарантоване державне страхування;
  • збереження права на підприємницьку діяльність, звільнення від сплати єдиного соціального внеску;
  • збереження та виплата пенсії на весь період служби під час мобілізації;
  • надання переважного права залишитись на військовій службі.

 

Додаткові пільги для учасників АТО:

  • надання статусу та пільг учасників бойових дій;
  • збільшення в два рази грошового забезпечення;
  • можливість вступу до вишів поза конкурсом дітям мобілізованих;
  • присвоєння військових звань у достроковому порядку.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

У Запоріжжі СБУ викрила працівницю одного з оборонних підприємств міста, яка публічно виправдовувала збройну агресію рф проти України

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.05.2025

Колектив Запорізького театру імені В. Г. Магара щодня вшановує пам’ять загиблих хвилиною мовчання

Впродовж доби окупанти завдали 449 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 497 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1165-го дня війни

Готовність – 50 %: як триває будівництво «підземної» школи у Вільнянській громаді

Заморозки мало вплинули на майбутній врожай: голова Запорізької ОДА ознайомився з ходом посівної кампанії у Вільнянській громаді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.05.2025

Бібліотекарка з Дніпрорудного Вікторія Кисельова дає ірландкам майстер-класи з вишивання та співає українських пісень

XI Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку: стартувала реєстрація