Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2014 рік

27 січня 2015 - 15:13

Визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2014 рік

Державне агентство земельних ресурсів України розрахувало величину коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за 2014 рік.

Відомство інформує землевласників та землекористувачів, що станом на 1 січня 2015 року нормативну грошову оцінку земель за 2014 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,249. Коефіцієнт розраховано, виходячи з індексу споживчих цін за 2014 рік, який становить 124,9% (відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених до пункту 289.2 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»  від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ).

Як пояснили в Головному управлінні Держземагентства в Запорізькій області,  нормативна грошова оцінка земель індексується на відповідний коефіцієнт (по роках, за які проводилась індексація): за 1996 рік – 1,703; за 1997 рік – 1,059; за 1998 рік – 1,006; за 1999 рік – 1,127;  за 2000 рік – 1,182; за 2001 рік – 1,02; за 2005 рік – 1,035; за 2007 рік – 1,028; за 2008 рік – 1,152; за 2009 рік – 1,059; за 2010 рік – 1,0; за 2011 рік – 1,0; за 2012 рік – 1,0; за 2013 рік – 1,0; за 2014 рік – 1,249.

Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно, залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.

Головне управління Держземагентства області нагадує також, що для отримання інформації про нормативну грошову оцінку конкретної земельної  ділянки слід звернутися з заявою до відповідного Центру надання адміністративних послуг. Результатом має бути отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки або інформація щодо вартості земельної частки (паю).

- Нормативна грошова оцінка земель – один з основних чинників ефективного використання земельних ресурсів. Це база для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема розрахунку орендної плати та визначення земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні ділянок тощо, - звертає увагу землевласників та землекористувачів в.о. начальника Головного управління Держземагентства в Запорізькій області Олександр Євграфов.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Голоси міста, що звучать попри війну: у Запоріжжі відкрили нову виставку

Допомога без кордонів: Запорізька область посилює співпрацю з італійськими партнерами

«Нас єднає Байда»: 55 нових учасників посвятили до юнацького руху «Байда»

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 18.10.2025

Упродовж доби окупанти завдали 898 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

«Діалог влади та бізнесу»: можливості для експортерів

Безпечно і безбар’єрно: у Комишуваській «підземній» школі розпочалося навчання

Підтримка ВПО та вразливих категорій населення: Міністр соціальної політики, сім’ї та єдності – із робочою поїздкою в Запорізькій області

Діти Запорізької області поїдуть на відпочинок до В’єтнаму

Він пройшов війну, пережив дві клінічні смерті, але не зламався: історія Івана Маляренка

Енергетична ситуація в Запорізькій області: обмеження споживання електроенергії стосуються лише промисловості та бізнесу

єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: державна програма стала доступнішою для жителів Запорізької області