Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Євген Червоненко: «Запоріжці можуть і не знати імен губернатора та керівників правоохоронних органів. Та наше головне завдання – забезпечити в регіоні стабільність і зростання соціальних стандартів»

29 липня 2006 - 13:22

Він відмітив, що соціологічні дослідження, які регулярно проводяться в області, свідчать про сталий ріст недовіри населення до правоохоронних органів. Зокрема, підсумки останнього свідчать, що на запитання «Наскільки поширена корумпованість серед посадовців правоохоронних органів?» 37,2% респондентів відповіли «Дуже поширена» і 26% -«Радше поширена» в органах ДАІ, відповідно 28,4% та 30% у відділах міліції та відповідно 26,8% та 27, 6% - у прокуратурі.

На жаль, така громадська думка небезпідставна. Рівень загальної злочинності в області протягом останніх років залишається одним із найвагоміших в державі. За результатами 6 місяців 2006 року він склав 62,3 злочини на 10 тис. населення - друге місце по державі після Луганської області ( по Україні 45,1).

Станом на перше липня поточного року залишилось нерозкритими 26 злочинів, що перебувають на контролі МВС України, з них: 7 вбивств, 3 факти нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, 3 розбійних напади, 2 крадіжки вогнепальної зброї, 11 злочинів з категорії інших.

- І що мене найбільше непокоїть як губернатора, - наголосив Євген Червоненко, - резонансні злочини на території регіону не припиняються. Вибух автомобіля в Шевченківському районі, в результаті якого загинув сам виконавець замовленого злочину – яскравий тому приклад. Вважаю за необхідне спільно з вами, колеги, розробити і якнайшвидше послідовно впроваджувати систему упередження та протидії правопорушенням в регіоні.

Губернатор пояснив, що ця нарада була скликана терміново, у вихідний день, оскільки всі, хто бере в ній участь ( список див. у доданому файлі) несуть персональну відповідальність за безпеку запоріжців і не мають права залишати вирішення нагальних питань з декриміналізації території на майбутнє. Щоб координувати дії правоохоронців і місцевих органів виконавчої влади, створюється координаційна рада з питань забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян при голові облдержадміністрації.

Євген Червоненко окреслив новоутвореному дорадчому органу поточні завдання: детальне вивчення ситуації і упередження її негативних наслідків; оперативне реагування на події, що відбуваються, які, до речі, можуть носити не тільки суто кримінальний, але й економічний або соціальний характер.

- Запоріжці можуть і не знати імен губернатора та керівників правоохоронних органів. Та наше головне завдання – забезпечити в регіоні стабільність і зростання соціальних стандартів, - підбив риску губернатор.

 

 

Прес-служба облдержадміністрації

(.rtf, 81Kb)

Читайте також

Новий імпульс для співпраці: до Запорізької області з робочою поїздкою приїхала команда Посольства Республіки Болгарії в Україні

«Частина нашого шкільного життя завершується»: у Запоріжжі для випускників пролунав останній дзвоник

Енергетики Запоріжжя працюють без зупинки після негоди та ворожих атак

У межах Тижня безбар’єрності в Управлінні містобудування та архітектури ЗОДА відбулася година безбар’єрності

Безбар’єрні маршрути та доступний транспорт: у Запоріжжі працюють над створенням рівних можливостей для маломобільних людей

Координаційна рада з питань сприяння розвитку громадянського суспільства сприяє поширенню практики study visit

Безпечно, комфортно та з вірою в Україну: в Запорізькій школі № 88 відсвяткували закінчення навчального року

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1554-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 28.05.2026

В Запорізькій області стартує дитячий мультиспортивний фестиваль «акТИвні»

Вступ дітей та молоді з тимчасово окупованих територій України до закладів вищої освіти: розвінчуємо міфи

Загалом упродовж доби окупанти завдали 689 ударів по 40 населених пунктах Запорізької області