Новини

Для вимушених переселенців відкривається проект бізнес-освіти

27 лютого 2015 - 15:34

Для вимушених переселенців відкривається проект бізнес-освіти

Під час спільного засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва та Запорізької регіональної ради підприємців презентовано проект «Бізнес-освіта для біженців та вимушених переселенців із Донецької, Луганської областей та АР Крим».

Про умови отримання гранту на одержання фінансування від Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні поінформував генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Володимир Степаненко.

Посадовець повідомив, що реалізація проекту розпочнеться з 1 березня і триватиме протягом року. Його дія спрямована на реальну інтеграцію та соціалізацію переселенців з подальшим їх працевлаштуванням, відкриттям власної справи для біженців та вимушених переселенців шляхом проведення комплексу заходів бізнес-освіти.

Основний цільовий ресурс аудиторії - це 1220 біженців і вимушених переселенців, які тимчасово проживають у Запорізькій області і перебувають на обліку в обласному центрі зайнятості як безробітні, а також ті, які висловили бажання навчитися азам підприємництва для подальшого відкриття власної справи.

- Крім соціально-економічних завдань важливим стане популяризація європейських демократичних цінностей - повага людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства закону. По завершенні проекту ми будемо спільно намагатися працевлаштувати  700 осіб у якості найманих працівників,  зареєструвати фізичних осіб - підприємців, які займуться власною справою та самозайнятих - 520 осіб, - повідомив Володимир Степаненко.

Проектом будуть охоплені всі міста обласного значення, а також віддалені райони області - Веселівський, Великобілозерський.

У рамках проекту здійснюватимуться дослідження загальних та професійних потреб вимушених переселенців, які допоможуть  фахівцям вивчити вік, професійний склад вимушених переселенців, потреби у працевлаштуванні, проводитимуться освітні заходи з метою започаткування власного бізнесу.

- Варто зауважити, що такі безкоштовні для слухачів освітні заходи мають популяризувати мале підприємництво не тільки як перспективний сектор економіки регіону, а й як потужне джерело наповнювання місцевого бюджету та особистого бюджету кожної родини, - зазначив Володимир Степаненко.

На реалізацію проекту  передбачено грантові кошти Посольства США в Україні на суму 15 430 дол. США, а також співфінансування за рахунок обласного бюджету у розмірі 10% від суми гранту  – 1543 дол. США.
Управління у справах преси та інформації     

Читайте також