Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Продукти в торговельній мережі області є в повному асортименті

18 березня 2015 - 11:01

Продукти в торговельній мережі області є в повному асортименті

Нещодавно виник ажіотажний попит на продукти харчування тривалого зберігання, внаслідок чого в торговельній мережі деякі товари певний час були відсутні, бо їх не встигали завозити. Органами  влади вжито низку заходів, завдяки яким продукти на полицях представлені в повному асортименті як у ваговому, так і упакованому виді.

Як пояснили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, населення  області забезпечується основними продуктами  за рахунок власного вирбництва та завезення з інших регіонів.

Так, повністю задовольняє потреби споживачів області власне виробництво олії, яєць та  овочів.  Натомість існує потреба у завезенні борошна, макаронних виробів і круп в обсязі  3,3 тис. тонн на місяць;  молока і молочних продуктів (молока, кисломолочної продукції, сирів, вершкового масла, йогуртів) у перерахунку на  молоко – 7,5 тис. тонн; м’яса  та м’ясопродуктів (м’яса всіх видів, ковбасних виробів і  м’ясних консервів) у перерахунку на м’ясо – 3,0 тис. тонн на місяць. Цукор в області взагалі не виробляється, потреба в ньому становить 5,0 тис. тонн, у тому числі для спроживання  населенням – 2,0 тис. тонн.

На сьогодні проблеми наявності в торговельній мережі цих та інших продуктів тривалого зберігання не існує.

Слід зазначити також, що через ажіотаж відбулося спекулятивне зростання цін на товари підвищеного попиту. 

Роздрібні ціни на товари тривалого терміну зберігання становлять:

- борошно -  від 5,60 грн / кг  до 14,74 грн / кг ;

- макарони - від 13,38 грн / кг  до 15,49 грн / кг; 

- крупа гречана - від 16,08 грн / кг до 29,89 грн / кг;

- рис – від  20,99 грн / кг до 31,99 грн / кг;

- олія - від 22,06 грн / л до 31,02 грн / л;

- цукор - від 14,10 грн / кг до 22,33 грн./кг;

- сіль - від 1,89 грн / кг до 2,22 грн / кг.

У порівнянні з початком місяца роздрібні ціни зросли на олію на 3,6 % (через високу вартість соняшика), на цукор – на 8,1 % (зростання оптово-відпусних цін у виробників).  При цьому знизилися ціни макаронні вироби – на 3,7 %, крупу гречану – на 3,9 %, рис – на 8,2 %, борошно – на 0,9 %.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Перевір здоров’я вчасно: Запорізька область долучається до запуску нової державної медичної програми

«Моя оцінка – 12 з 10»: ще одна «підземна» школа в Запорізькій області відкрила свої двері для учнів

Освіта без пауз: школярі Запорізької області продовжать навчатися очно зі змішаним режимом

Енергоефективність – наша спільна відповідальність

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.01.2026

Упродовж доби окупанти завдали 795 ударів по 29 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1422-го дня війни

Майже 45 мільйонів гривень зекономлено на закупівлі пального: результати моніторингу робочої групи «Прозорість та підзвітність»

Прифронтове Запоріжжя як приклад кризової стійкості: представники Посольства та Центру антикризового управління Латвії – з робочою поїздкою в регіоні

Дайджест новин проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»

Запорізькі енергетики оперативно відновлюють електропостачання попри ворожі обстріли і складні погодні умови

Повернутися «додому»: учні школи № 87 чекають на відкриття своєї «підземної» школи