Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Епідеміологічна ситуація в області стабільна

15 серпня 2006 - 16:11

В літній період перед санепідслужбою області стоять кілька невідкладних завдань. Головне з них - без епідемічних ускладнень завершити літній оздоровчій сезон. Зараз на узбережжях Азовського моря та Дніпра функціонує 500 оздоровчих закладів для дорослих та дітей з добовим перебуванням, у яких перебуває понад 30 тис. відпочиваючих. Останній літній місяць завжди був періодом епідемічного ризику. Тому, як зазначив А. Севальнєв, санепідслужба посилила нагляд за дотриманням режимних вимог. Щотижнево перевіряються майже 200-ті закладів. Близько 30 з них порушують вимоги санітарного законодавства. З метою посилення нагляду і надання практичної допомоги до Якимівського району направляється бригада фахівців облсанепідслужби.

Друге невідкладне завдання – своєчасна підготовка учбових закладів до нового навчального року. У вересні відкриють двері 632 загальноосвітніх школи. Підготовка іде повільно: тільки в 365 школах проведено поточний ремонт (57,8%). Дотепер не відремонтована покрівля в 29 школах, не підготовлені спортзали 55 шкіл, харчоблоки – 31 школи та інше.

Третє завдання – моніторинг стану атмосферного повітря у Запоріжжі.

На контролі епідеміологів знаходиться якість питної води і відкритих водойм в місцях відпочинку. Якість питної і морської води – в рамках мінімального ступеню епідризику. Річкова вода за якістю гірша: в межах Запоріжжя користуватись нею можна на Центральному і Правобережному пляжах.

В поточному році епідситуація по гострим кишковим інфекціям (ГКІ) в області зберігала багаторічні тенденції. Випадків групової захворюваності та спалахів інфекційних хвороб не зареєстровано. Домінуючими факторами передачі інфекції, як і в попередні роки, є м'ясні, рибні та молочні продукти, які більш, ніж в 55% випадків придбані на ринках., у т.ч. стихійних, та в 33% випадків виготовлені в домашніх умовах. В літній період року (липень-серпень) фактором передачі ГКІ є овочі та фрукти (понад 40%).

Захворюваність на кір протягом останнього місяця стабілізувалась, в серпні зареєстрований 1 випадок. Із групи інших крапельних інфекцій відмічається зниження захворюваності майже по всіх інфекціях.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Готовність – 95 %: голова Запорізької ОДА зустрівся з мешканцями відновленого будинку

В області визначено Уповноважених з питань безбар'єрності

Оголошення про початок роботи над розробкою регіональної програми інформатизації Запорізької області на 2026 – 2028 роки

12 серпня – День жалоби у Запорізькій області

«Шлях до безпеки у 4 кроки»: чіткий алгоритм евакуації із зони бойових дій

Доступ до публічної інформації: що варто знати кожному

Без зв’язку, але не без допомоги: у Біленьківській громаді провели термінову нараду

Програма підготовки громадських інспекторів з охорони довкілля: активних запоріжців запрошують до участі

11 медалей – у спортивній скарбничці: запорізькі атлети підкорюють національну арену

Буде більше українських дипстрайків, які мають демонструвати Росії та росіянам, що мир потрібен – звернення Президента

У Запоріжжі встановили меморіальну табличку на честь полеглого Захисника Сергія Штепи

Загалом упродовж доби окупанти завдали 938 ударів по 58 населених пунктах Запорізької області