Новини

Фінансова підтримка безробітних на відкриття власних справ сприяє розвитку підприємництва

27 березня 2015 - 12:32

Перспективи зайнятості населення у сфері підприємництва розглянули учасники засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке провів заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олексій Литвин.

Доповідаючи з цього питання, директор  обласного центру зайнятості  Ірина Дуднік повідомила, що служба зайнятості надає постійну інформаційну та консультаційну підтримку громадянам з питань організації власного бізнесу, а діючим підприємцям – з питань його ефективного провадження, у тому числі із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади.

Традиційною, за словами Ірини Дуднік, залишається фінансова допомога служби зайнятості в організації власної справи. Завдяки їй протягом 2013-2014 років 1577 колишніх безробітних відкрили власний бізнес та зареєстрували підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, сільського господарства, надання побутових послуг населенню тощо. За три місяці поточного року одноразовою фінансовою допомогою для відкриття підприємницької справи скористалися 158 громадян, з яких п’ять  -  внутрішні переселенці.

У 2014 році 259 підприємцям надано компенсації фактичних витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних на новостворені у приорітетних галузях економіки робочі місця. З початку поточного року таку компенсацію отримали 65 підприємців.

Під час заходу учасники також обговорили пріоритетні напрями підтримки підприємництва на наступні роки, зокрема  забезпечення функціонування дієвих механізмів фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки малого й середнього бізнесу; створення сприятливого інвестиційного клімату, розвиток сучасних елементів інфраструктури; підтримка місцевих товаровиробників та забезпечення виробництва якісної місцевої продукції.

За підсумками засідання Запорізькому обласному центру зайнятості рекомендовано продовжити систему надання компенсацій фактичних витрат роботодавців на сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних; сприяти та підтримувати підприємницькі ініціативи громадян, зареєстрованих у центрах зайнятості області як безробітні; а також на постійній основі надавати консультації громадянам з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також