Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

На будівництво полігонів ТПВ у цьому році передбачено понад 118 млн. грн.

16 квітня 2015 - 12:24

На будівництво полігонів ТПВ у цьому році передбачено понад 118 млн. грн.

Про це повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації на засіданні круглого столу з питання поводження з твердими побутовими відходами на території Запорізької області.

За даними Департаменту, згідно з реєстром місць видалення відходів на території області розміщено 96 полігонів відходів, з них 60 - полігони твердих побутових відходів.

У 2014 році зібрано та розміщено на полігонах 3 млн. 242 тис. 448 м3 (або 280 тис. 163 т) твердих побутових відходів. Від початку експлуатації на полігонах  станом на 01.01.2015 року всього розміщено 31 млн. 966 тис. 320м3 (або 10 млн. 073 тис. 422 т) ТПВ.

Фінансування заходів з раціонального використання і зберігання відходів у переважній більшості здійснюються за рахунок місцевих бюджетів. На 2015 рік на ці цілі  затверджено кошти  на загальну суму  118 млн. 718 тис.352 грн., у тому числі за рахунок обласного бюджету  - 17 534. 836 тис .грн; місцевих бюджетів – 101 183,516 тис.грн.

Як повідомив посадовець, за рахунок коштів обласного бюджету передбачено будівництво полігонів твердих побутових відходів, зокрема для поховання ТПВ у  м. Кам'янка-Дніпровська, полігони ТПВ в с. Велика Білозерка та в м. Гуляйполе. Крім цього, планується продовжити будівництво полігону твердих побутових відходів № 3 на землях Сонячної селищної ради Запорізького району. Такий полігон з сортувальним комплексом та допоміжними спорудами на площі 27,002 га дозволить забезпечити потребу Правобережної частини м. Запоріжжя та селищ Запорізького району (при кількості населення 300 тис. осіб) у розміщенні твердих побутових відходів.

На 2015 рік в області також запланована розробка низки проектів, проектно-кошторисної документації та проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки під полігони ТПВ на загальну суму  312,717 тис. грн. у  Вільнянському, Куйбишевському, Приазовському,  Розівському та Чернігівському районах.

З метою вдосконалення системи поводження з відходами в області розробляються схеми санітарної очистки населених пунктів. На даний час із 955 населених пунктів такі схеми  затверджено в 276.

Але проблема виникнення і ліквідації несанкціонованих звалищ відходів залишається актуальною. За 2014 рік виявлено та ліквідовано 650 несанкціонованих сміттєзвалищ.  

Також основним шляхом вирішення проблем у сфері поводження відходів є запровадження роздільного збирання та сортування відходів на полігонах.

Наразі роздільний збір ТПВ організовано в  м. Запоріжжі,  Бердянську,  Василівці та Мелітополі, де споруджено додаткові майданчики з контейнерами для роздільного збору скла та пластику.

Суттєву роль у прийнятті управлінських рішень повинен займати збір та аналіз інформації про обсяги та склад відходів, які утворюються та розміщуються, в рамках системи Державного моніторингу за станом навколишнього природного середовища. Для цього облдержадміністрацією було створено комісію з питання моніторингу навколишнього природного середовища, Для забезпечення всебічного аналізу, визначення та прогнозування впливу відходів на навколишнє природне середовище, здійснення моніторингу місць утворення, зберігання і видалення відходів  затверджено єдину форму звітності щодо поводження з відходами. Ця узагальнена інформація розміщується на веб-порталі Мінприроди та сайті Департаменту ОДА.

Також сьогодні розробляється проект Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року. Одним з її напрямків буде визначення заходів щодо впровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з побутовими відходами.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Запоріжжя в ритмі сили: ушу та кікбоксинг гартують чемпіонів

Захист, а не прикраса: інформаційна кампанія з безпеки мотоциклістів

Програма «Житло для ВПО»: дізнайтеся, як зареєструватися

Загалом упродовж доби окупанти завдали 700 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.03.2026

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1487-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.03.2026

Наполегливість, техніка та сила: запорізькі спортсмени підкорюють міжнарожні арени

Премія Верховної Ради України імені Пилипа Орлика: прийом документів розпочато

Фінансова підтримка сім’ям загиблих військовослужбовців: пенсія у зв’язку з втратою годувальника

Загалом упродовж доби окупанти завдали 941 удар по 41 населеному пункту Запорізької області

Доступ до освіти для кожної дитини: нова допомога від Фундації Олени Зеленської