Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізьким військовослужбовцям нагадали про героїзм Українських Січових Стрільців

13 травня 2015 - 13:36

У Запорізькому обласному військовому комісаріаті відбувся урок патріотизму на тему: «Українські Січові Стрільці  у боротьбі за становлення української державності на початку ХХ століття»,  присвячений відзначенню діяльності Січових Стрільців та їх героїчної  перемоги на горі Маківка.

У заході взяли участь особовий склад обласного і районних військових комісаріатів Запоріжжя, військовослужбовці місцевого гарнізону, представники місцевої влади, громадських організацій, науковці. Як повідомив заступник військового комісара по роботі з особовим складом полковник Михайло  Логвінов, поштовхом до військової самоорганізації українців напередодні Першої світової війни стало створення в Галичині військово-спортивних організацій "Січ", "Сокіл", "Пласт" та інших напіввійськових товариств, які морально та фізично готували юнацтво до майбутніх битв для відродження власної держави. За словами полковника, в ході Першої світової війни на Галичині утворилося перше українське формування - Легіон січових стрільців у складі армії Австро-Угорщини. У цей же час розпочалася українізація частин російського війська, спостерігалося стихійне прагнення солдат-українців об’єднатися в національне військове формування. 

Офіцер також навів приклади мужності і героїзму сучасних захисників України, які сьогодні відстоюють державну незалежність та територіальну цілісність країни в боях з російськими терористичними угрупованнями.

Учасники заходу вшанували пам’ять  воїнів, які віддали своє життя за Україну, хвилиною мовчання.

Перед присутніми також виступив директор Департаменту культури  і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, який розповів про велику роль Українських Січових Стрільців  у відродженні національних військових традицій, їх активну участь в Українській революції  1917-1921 років та становленні української державності на початку ХХ століття.  Посадовець подякував військовослужбовцям Збройних Сил України за мужність і героїзм у боротьбі з російськими агресорами  на Сході України.

Директор обласного краєзнавчого музею, доктор історичних наук, професор Георгій Шаповалов, у свою чергу, розповів про перебування  Січових Стрільців у квітні-травні 1918 року на території Запорізького краю та їх внесок у формування національної свідомості населення Олександрівська.  

У ході заходу  було продемонстровано документальні кадри про діяльність військового формування у роки Першої світової війни та у часи національно-визвольної боротьби українського народу 1917-1921 років

Також за мужність і героїзм. виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності  країни, воїни-учасники АТО були нагороджені грамотами обласного військового комісаріату.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

МОН запускає проєкт «КРОК» для підтримки дітей із порушеннями розвитку

Уряд визначив механізм віднесення земель до зон ризикованого землеробства

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 29.03.2026

Упродовж доби окупанти завдали 780 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Як дорослим протидіяти насильству щодо дітей

Запорізька область отримала чотири сучасні реанімобілі для екстреної медичної допомоги

Дізнатися виклики та потреби: агровиробників запрошують взяти участь у всеукраїнському опитуванні

Загалом упродовж доби окупанти завдали 760 ударів по 44 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 28.03.2026

Житлові ваучери, «єОселя» та державна фінансова допомога дітям-ВПО: які всеукраїнські програми підтримки діють у Запорізькій області

Сила в русі: як спорт допомагає повернутися до життя ветеранам та ветеранкам

ПДВ без блокувань: як уникнути проблем при реєстрації податкових накладних