Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Реформа місцевого самоврядування в області перейшла в активну фазу

13 травня 2015 - 16:24

Сьогодні в облдержадміністрації презентували проект Плану формування територій громад Запорізької області. Як зазначив заступник голови облдержадміністрації-керівник апарату (стажування) Леонід Березинський, цей документ – основа для формування спроможних територіальних громад Запорізької області. Як передбачається, в процесі реформування з нині існуючих 298 рад всіх рівнів буде створено 48 територіальних громад.

За словами начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександра Билима, на черзі – підготовка паспорту територіальної громади кожного району. В документі буде вказано чисельність населення станом на 1 січня 2015 року, кількість закладів, що утримуються за рахунок бюджету органів місцевого самоврядування,  обсяг доходів спроможної територіальної громади станом на 01 січня 2015 р., наявність приміщень для розміщення державних органів  та органів місцевого самоврядування тощо.

З наступного тижня Запорізький Офіс реформ розпочинає консультації  у кожному районі області. Після них проект Плану повинні затвердити депутати обласної ради під час сесії 28 травня.

Нагадаємо, в Україні закладено конституційні засади місцевого самоврядування, ратифіковано  Європейську хартію місцевого самоврядування.    Від часу прийняття  Конституції України  розвиток місцевого самоврядування фактично здійснювався лише на рівні територіальних громад міст обласного значення, оскільки переважна більшість територіальних громад через їх надмірну подрібненість та надзвичайно слабку матеріально-фінансову базу виявилися неспроможними виконувати всі повноваження. Система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреб суспільства. Функціонування органів місцевого самоврядування не забезпечує створення та підтримку сприятливого життєвого середовища, необхідного для  захисту прав людини. Починаючи з 1991 року чисельність сільського населення зменшилася на 2,5 млн. осіб, а кількість сільських населених пунктів - на 348 одиниць. Разом з тим кількість сільських рад збільшилася на 1067 одиниць.

Більше 400 територіальних громад на 90 відсотків утримуються за рахунок коштів державного бюджету.




Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Діалог влади та бізнесу»: навички продажів як ключ до успіху

Запоріжці можуть взяти участь у щорічному Національному тесті з медіаграмотності

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.10.2025

Впродовж доби окупанти завдали 701 удар по 24 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1341-го дня війни

Упродовж доби окупанти завдали 663 удари по 16 населених пунктах Запорізької області

«Шлях батьківства»: в Україні запрацювала онлайн-платформа для розвитку навичок виховання дітей

Проєкт «ProЗдоров’я»: коли лікар стає вчителем

Упродовж доби окупанти завдали 634 удари по 19 населених пунктах Запорізької області

Співпраця, що гарантує результати: делегація ЮНІСЕФ – із робочою поїздкою у Запоріжжі

«Разом за мир і стійкість»: команда Посольства Латвійської Республіки побувала у Запоріжжі

Оренда у Запоріжжі: нежитлове приміщення загальною площею 187,0 кв. м виставили на онлайн-аукціон