Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

НОВИНИ

Відбулася урочиста церемонія підняття державного прапору України та прапору кримськотатарського народу

19 травня 2015 - 15:31

Відбулася урочиста церемонія підняття державного прапору України та прапору кримськотатарського народу

У день депортації кримськотатарського народу, 18 травня, у м. Мелітополь відбулася урочиста церемонія підняття державного прапору України та прапору кримськотатарського народу, хода  та жалобний мітинг, присвячений 71 річниці трагедії.

Під час заходу імам Мухаммад (м. Запоріжжя, представник ДУМУ УММА) прочитав молитву за загиблими, почесна громадянка м. Мелітополь, член комітету сприяння поверненню кримських татар на історичну батьківщину «Азат» Міневер Ідрісова наголосила, що нині на півострові Крим тривають арешти активістів, російська влада намагається зламати спротив кримськотатарського народу репресіями.

Секретар Мелітопольської міської ради Сергій Мінько закликав вшанувати пам’ять загиблих  хвилиною мовчання, а директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко підкреслив, що і українці і татари спільно страждали від СРСР, який за допомогою Голодоморів, Депортацій, масових репресій намагався знищити саму думку про непокору. Але як у історичному минулому, так і зараз Російська імперія неминуче зазнає поразки у своїх загарбницьких планах.

Вшанували пам'ять кримськотатарського народу також командир Мелітопольської Самооборони Олексій Ревенок, голова міського осередку ВУТ «Просвіта» Віктор Гудзь, голова Запорізького регіонального меджлісу кримськотатарського народу Рідван Ібрагімов, голова Запорізького товариства татарської культури «Алтин-Ай» Рахіма Ахмерова, голова громадської організації «Арабський Центр» Хамдані Науфаль та декілька сотень мешканців міста Мелітополь.

Читайте також