Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Перспективний план формування спроможних територіальних громад виробляється на місцях

21 травня 2015 - 16:00

Громади населених пунктів області продовжують обговорювати перспективи децентралізаційної реформи в Україні.  У Токмацькій райдержадміністрації відбулася консультативна зустріч для представників Михайлівського, Токмацького і Чернігівського районів. Працівники Офісу реформ у Запорізькій області та робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об'єднання територіальних громад Запорізької області роз’яснили  основні положення  Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методику проведення  об’єднання. В свою чергу, керівники райдержадміністрацій, сільські та селищні голови висловили свої пропозиції щодо Перспективного плану формування спроможних територіальних громад. 

У ході дискусії представники районів не заперечували необхідність добровільного об’єднання в спроможні територіальні громади, але наголошували, що цей процес повинен супроводжуватися прийняттям законодавчих змін, які  закріпили би повноваження новостворених об’єднань і  відповідальність держави.

За словами лідерів громадського руху, необхідність реформи назріла вже давно. І те, що нинішня влада має політичну волю для її здійснення, – добрий знак для всієї України.

Разом з тим, учасники заходу висловили побоювання щодо запровадження реформи місцевого самоврядування на території прифронтової Запорізької області і запропонували впровадити пілотний проект з децентралізації влади на прикладі двох «мирних» регіонів України і, відпрацювавши Методику об’єднання територіальних громад, розповсюдити її по всій країні.   

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Двоє запоріжців отримали премію Кабінету Міністрів України для молоді

Турбота про здоров’я й навчання: у Запоріжжі облаштовують новий цифровий освітній центр у дитячій лікарні

Запорізький національний університет – на порозі змін

Пліч-о-пліч: Васильківська та Дніпрорудненська громади об’єднують зусилля для підтримки людей

Практикум з волонтерського менеджменту: молодіжні працівники можуть долучитися до всеукраїнського тренінгу

Впродовж доби окупанти завдали 542 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Екскаватори та трактори: три громади Запорізької області отримали спецтехніку, придбану за бюджетні кошти

Мелітопольська громада отримала гуманітарну допомогу від GEM

Запорізька ОДА та ЮНІСЕФ об'єднують зусилля для захисту дітей

Сила духу й тіла: 13 запорізьких ветеранів взяли участь у фестивалі з богатирського єдиноборства

Його серце билося за Україну: на честь полеглого Захисника Михайла Колесніка відкрили меморіальну дошку

Перемога на чемпіонаті Європи та підтримка вдома: запорізьким каратисткам вручили сертифікат на спортивне обладнання