Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Григорій Самардак: «Децентралізація - це реальний шлях до підвищення якості життя мешканців кожного села, селища і міста»

1 липня 2015 - 17:49

Григорій Самардак: «Децентралізація - це реальний шлях до підвищення якості життя мешканців кожного села, селища і міста»

Голова облдержадміністрації Григорій Самардак провів робочу нараду, в якій взяли участь голова обласної ради Віктор Межейко, міський голова Олександр Сін та заступники керівника регіону Едуард Гугнін, Леонід Березинський, Олексій Литвин та радник голови з питань безпеки Олександр Іщенко.

Одним з актуальних питань обговорення стала підготовка до завершення 44-ої позачергової сесії обласної ради. Нагадаємо, 28 травня сесія була відкрита, але  було оголошено перерву на невизначений термін. Причиною такого кроку стало те, що регіональний парламент так і не зміг дійти  згоди щодо першого питання сесії: «Про схвалення проекту Перспективного плану формування територій громад Запорізької області». На нараді  голова облради Віктор Межейко заявив про готовність депутатів знову зібратися в сесійній залі для продовження обговорення. Попередня дата проведення засідання - 7 липня.

Проведенню сесії облради передуватиме Рада регіонального розвитку Запорізької області, що запланована на п'ятницю. На її засіданні буде обговорюватися єдине питання: «Про стан проведення заходів з добровільного об’єднання територіальних громад у Запорізький області». Участь у заході візьмуть члени ради, керівники структурних підрозділів ОДА, територіальних органів виконавчої влади, члени робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об'єднання громад, керівники громадських організацій.

Крім цього, учасникам наради про підсумки свого відрядження доповів заступник голови-керівник апарату  ОДА Леонід Березинський, який перебував з навчальною метою в Польщі. До програми входило вивчення інформації про модель самоврядування, розподіл компетенції та принципи фінансового та юридичного забезпечення органів самоврядування у європейській державі. За словами посадовця, позитивний досвід сусідньої країни може бути вже сьогодні застосований у нашому краї.

Голова ОДА Григорій Самардак упевнений, що децентралізаціяпотрібна і з кожним днем ​​усе більше запоріжців розуміють необхідність її впровадження.

- Децентралізація – це перерозподіл влади на користь місцевих громад. Повноваження переходять від Президента до людей. Петро Порошенко - перший керівник держави, який готовий передати повноваження. Місцева влада стає набагато більше залежною від громади та набагато менше залежною від центральної влади. Децентралізація - важливий елемент побудови європейської держави. Це право людей мати владу та мати відповідальність. Це реальний шлях до підвищення якості життя мешканців кожного села, селища і міста. Громади мають бути спроможні взяти на себе широкі повноваження у вирішенні місцевих проблем, - наголосив Григорій Самардак.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Код свободи: у Запоріжжі відбувся обласний студентський квіз до Дня Конституції України

У Запоріжжі відкрили фотовиставку «Ми боронимо Запорізький край» до 30-річчя Конституції України

Ще один крок до безбар’єрності: створено повний переклад Конституції України українською жестовою мовою

30 картин до 30-річчя Конституції України: у Запоріжжі відкрили виставку «АРТ 96/26»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 28.06.2026

Впродовж доби окупанти завдали 857 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Верховенство права, служіння суспільству, відповідальність перед майбутнім: у Запоріжжі відзначили 30-річчя Конституції України

Конституція, яку захищають ціною життя: у Запоріжжі вшанували пам’ять полеглих Героїв

Простір сили: у Запоріжжі відкрили тренажерний зал для ветеранів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.06.2026

Впродовж доби окупанти завдали 924 удари по 42 населених пунктах Запорізької області.

Спека та артеріальний тиск: як подбати про своє здоров’я влітку