Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна координаційна рада козацтва розірвала угоду зі зрадником та обговорила проект нового герба Запоріжжя

27 липня 2015 - 15:07

Обласна координаційна рада козацтва розірвала угоду зі зрадником та обговорила проект нового герба Запоріжжя

На черговому засіданні обласної координаційної ради козацтва жвава дискусія точилася навколо проекту нового герба м. Запоріжжя. На думку відомого запорізького історика Арнольда Сокульського, політика децентралізації, що проводиться Президентом України, дає місцевим громадам унікальний шанс на переосмислення власної ідентичності, в тому числі у сфері геральдики. Це дасть змогу просунути імідж краю, зробити його більш привабливим для туристів та інвесторів. Автор герба Запорізької області Віталій Пилипенко наголосив, що герб має сакральне значення, оберігаючи місто та визначаючи перспективи його розвитку.

Було визначено три пріоритетні ознаки для нового символу міста: наявність булави або пернача, козацької зброї (шаблі, шашки, мушкета), форма щита (прямокутна чи округла). Щоб дати відповідь на них, створено робочу групу, до якої увійшли художники Віталій Пилипенко та Микола Боровик, заступник директора обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовський, голова ради старійшин Ігор Синепольський та інші члені коордради.

Також перший заступник голови обласної координаційної ради Дмитро Сухінін акцентував увагу на договорі про дружбу та співпрацю між козацтвом Запорозької Січі, Республіки Казахстан та Придністров’я, який було підписано у 2007 році колишнім отаманом Євгеном Близнюком. Одним із підписантів документа був ватажок російсько-терористичних бандформувань Микола Козіцин. Його «козаки» ведуть збройну агресію проти України, мародерствують на тимчасово окупованій території Луганщини, вбивають мирних жителів, брали участь у знищенні пасажирського Боїнга MH-17 Малайзійських авіаліній.

На думку отамана Війська Запорозького Низового «Запорозька Січ» Костянтина Рижова,  Козіцин грубо порушив всі норми звичаєвого козацького права і має бути підданий ганьбі з боку всього козацтва України та сусідніх держав.  Символічний акт розірвання договору буде здійснено на о. Хортиці, на скалі Кари, де традиційно карали козаків-зрадників.

Окрім цього, козаки обговорили питання підготовки до відзначення Дня пам’яті видатного полководця, організатора переможних походів проти турків та татар Івана Сірка. Урочистості відбудуться 8 серпня, на могилі І.Сірка поблизу с. Капулівка Нікопольського району Дніпропетровської області.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Показові виступи та нагороди для переможців: у Запоріжжі відзначили День фізичної культури і спорту України

Нові спортивні майданчики для дітей: в Запоріжжі стартував проєкт «АктивПлей»

Українське аграрне законодавство на шляху до ЄС

Гуляйпільська школа в Запоріжжі: 230 учнів мають змогу здобувати знання офлайн в одній із «підземних» шкіл

«Створюй ТУТ! 2.0»: стартує набір на безкоштовну освітню програму для молоді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.09.2025

Впродовж доби окупанти завдали 510 ударів по 19 населених пунктах Запорізької області.

Україна на шляху до ЄС: запорізькі підприємці та експерти обговорили зміни в законодавстві

СБУ повідомила про підозру керівництву окупаційного райвідділу «мвс рф», яке погрожувало розстрілом мешканцям одного із селищ на Запоріжжі

«Дуже важко без нього жити, але ми намагаємося»: у Запоріжжі відкрили меморіальну табличку на честь полеглого Захисника Олександра Докукіна

Уроки з натхненням: у Запоріжжі в змішаному форматі запрацювала релокована Малобілозерська спеціалізована естетична школа «Дивосвіт»

Затверджено порядок створення безбар’єрних маршрутів у містах та громадах