Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запоріжці визначились із пріоритетними напрямками розвитку області до 2020 року

28 серпня 2015 - 09:04

Під керівництвом голови облдержадміністрації Григорія Самардака відбулось засідання Керівного комітету з розробки проекту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року.

- Сьогодні завершився черговий етап підготовки Стратегії розвитку регіону. Згідно результатів опитувань, запоріжці бажають бачити свою область територією з високим рівнем життя, розвинутою та інвестиційно привабливою. І завдання влади полягає в тому, щоб створити для цього всі умови. Сьогодні в державі триває процес передачі влади на місця. Це відкриває перед нами нові можливості для залучення внутрішніх інвестицій, створення нових робочих місць та наповнення бюджету. Гадаю дуже важливим напрямком є розвиток сільського господарства та екологічної безпеки. Впевнений, що незалежно від того, хто буде у владі, нова стратегія стане для запоріжців «дорожньою картою» на найближчі 5 років, - підкреслив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.

Вибір стратегічних пріоритетів розвитку області відбувався за активної участі жителів регіону. Проводились громадські слухання, анкетне опитування 24 територій області та інтерактивне голосування на сайті ОДА. Участь в них взяли близько 4500 мешканців області. Голова Фонду сприяння органам самоорганізації населення та Центру інноваційних технологій та наукових досліджень «Північне Приазов'я» Сергій  Могильний підбив підсумки опитувань. Пріоритетами стратегічних напрямів розвитку області стали:

1. Запорізький край – регіон з високим рівнем та якістю життя населення (30,2%).

2. Запорізький край – інвестиційно приваблива територія з розвинутими індустріальним комплексом та інфраструктурою (29,7%).

3. Запорізький край – регіон розвинутих сільських територій  (23,8%).

4. Запорізький край – регіон екологічної безпеки та збереження природних ресурсів (16,2 %)

Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елла Слепян повідомила, що наступним кроком після прийняття пріоритетів стане створення концепції та розробка проекту плану Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року. Конкретні проекти та дії планується прийняти вже до кінця 2015 року.

 

Управління у справах преси та інформації

 

Читайте також