Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Жінки об’єднуються заради примирення

3 вересня 2015 - 10:25

Жінки об’єднуються заради примирення

Жіноча делегація із Запорізької області взяла участь у програмі „Миротворення в Україні: жіноче обличчя миру”, яка започаткована Спілкою жінок України. При цьому програма  підтримується урядом Великої Британії, складається з циклу семінарів, що проводитимуться з серпня 2015 року до березня 2016 року у 16 містах України.  Про це повідомила начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвеєва, яка очолила запорізьку делегацію.

Перший семінар відбувся у м. Чернігові, в якому, крім запоріжанок, взяв участь жіночий актив  Кіровоградської, Миколаївської, Рівненської та Чернігівської областей. За словами Антоніни Матвеєвої,  запорізька делегація працювала за такими напрямками: «Роль жінок у розв’язанні конфлікту в Україні та примиренні людей з різних регіонів, особливо тих, хто має протилежні погляди, бачення та досвід щодо нинішньої політичної та безпекової ситуації в Україні»,  «Співпраця між представниками влади та громадськими організаціями як спосіб сприяння миротворчим процесам в Україні»,  «Діалог як основний спосіб примирення та відновлення довіри між різними групами суспільства», «Дослідження можливостей та перепон у процесі консолідації українського суспільства, зокрема дискусія про спільні цінності, цілі, символи та звичаї».

- Учасниці семінару, а це волонтери, державні службовці, громадські активістки, переселенці, переконані, що одним із найбільш руйнівних наслідків нинішнього конфлікту є те, що він роз’єднав громади та сім’ї по всій Україні. Поглиблення взаєморозуміння – це єдина можливість подолати ворожнечу та недовіру між різними елементами українського суспільства. Жінки здатні допомогти досягнути цієї цілі. У процесах примирення вони відіграють важливу, але почасти не оцінену належним чином роль, - зазначила Антоніна Матвеєва.

Такі семінари,  на її думку, дають можливість започаткувати діалог між жінками-активістками з різних регіонів країни та створити майданчик, де вони зможуть висловити свої побоювання, обмінятися баченням перспектив та предметно обговорити наболілі проблеми.

У грудні цього року Запоріжжя прийматиме жіночі делегації з Одеси, Харкова, Вінниці та Чернівців.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Нарощування оборонних спроможностей: як Запоріжжя зміцнює оборону

Сучасна допомога поруч: оновлений корпус міської лікарні вже приймає пацієнтів

Як в Запорізькій області вирішують проблеми ВПО

У Запоріжжі СБУ та Нацполіція викрили незаконний канал збуту зброї та боєприпасів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.02.2026

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1447-го дня війни

В Україні тестують новий формат підготовки аспірантів

Задля безпечної відбудови країни: ПРООН допомогла Україні розчистити 1 мільйон тонн завалів

Знаєте, що одна лише донація крові може врятувати життя трьом людям?

Упродовж доби окупанти завдали 767 ударів по 42 населених пунктах Запорізької області.

Щорічні та одноразові виплати для родин полонених та звільнених з полону

Медична допомога поруч із домом: у Бородинському мікрорайоні Запоріжжя готова до відкриття сімейна амбулаторія