Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі створюють перший в Україні окремий волонтерський центр відпочинку для воїнів АТО

15 вересня 2015 - 13:53

Голова облдержадміністрації Григорій Самардак перевірив початок створення центру відпочинку для українських солдатів на вокзалі «Запоріжжя-1». Його  започатковано завдяки тісній співпраці влади області, волонтерського комітету при ОДА та керівництва Придніпровської залізниці. Цей центр стане першим в Україні, що розташується не на вокзалі, а в окремому приміщенні, що звільняється через реорганізацію лінійного відділу міліції.

-  Місяць тому, запускаючи новий поїзд до Києва, волонтери звернули увагу влади на певну проблему. Вона полягала в тому, що наші солдати, які направляються до зони АТО чи повертаються на демобілізацію, чекають свого рейсу просто на вокзалі. Тож було прийнято рішення створити окремий волонтерський центр для відпочинку захисників Вітчизни. На сьогодні Запоріжжя є пунктом, через який солдати цілодобово рухаються в напрямку Херсона, Маріуполя, Миколаєва, Одеси, Києва, Харкова та інших міст. І влада має піклуватись про людей, які захищають нашу країну. Дуже важливо, що все заплановане ми втілюємо в життя в максимально стислі терміни та власним прикладом доводимо, що об’єднавшись, можна розв’язати будь-які проблеми, - підкреслив голова облдержадміністрації Григорій Самардак

Свого часу волонтери просили приміщення близько 40 квадратних метрів, проте вдалося відшукати територію більшу майже в чотири рази. У трьох кімнатах одночасно зможуть переночувати від шести до десяти вояків.

Реконструкція приміщення проводиться коштом Придніпровської залізниці. Її завершення планується за два тижні. Тим часом, на черговому засіданні Ради оборони області планується обговорити питання придбання меблів, пральних машин та іншої необхідної техніки для центру. Аби під час своєї подорожі військові змогли не тільки відпочити, а ще й випрати одяг, поїсти, перевірити електронну пошту. Також на базі волонтерського центру працюватиме психолог.

Потрапити сюди бійцям буде неважко. Найближчим часом буде розроблено систему оповіщення в потягах, серед чергових по вокзалу та різноманітні інформаційні стенди.



Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Вступ з ТОТ: що потрібно знати абітурієнтам та їхнім родинам

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.06.2026

Рекомендації звільненим з полону Захисникам, родинам та медіа

Діалог влади та бізнесу: літній сезон без податкових ризиків – правила роботи для розважального бізнесу

Впродовж доби окупанти завдали 749 ударів по 46 населених пунктах Запорізької області.

«Карпатська зміна»: ще понад 100 дітей із Запорізької області вирушили на відпочинок до Ужгорода

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.06.2026

Три нагороди для Запорізького краю: спортсменки ШВСМ стали призерками чемпіонату України зі стрибків у воду

Понад 350 фахівців Центрів ментального здоров’я зможуть підвищити кваліфікацію з психологічної підтримки ветеранів

«Якщо ти прийшов і здав кров, то це, як мінімум, два врятованих життя»: як працює Запорізький обласний центр служби крові

Повага починається з паркування: у Запоріжжі нагадали про права людей з інвалідністю

Упродовж доби окупанти завдали 830 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області