Новини

У Запоріжжі презентували першу в Україні місцеву асоціацію органів місцевого самоврядування

17 вересня 2015 - 12:03

Голова облдержадміністрації Григорій Самардак взяв участь у презентації асоціації «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області».

За словами начальника Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Олега Кузьменка, асоціація стане центром комунікації всіх громад регіону. Вона надаватиме юридичну підтримку, навчання та допомогу в перших кроках роботи громад, а також консультації з міжнародної співпраці, супровід інвестиційних проектів і міжнародної технічної допомоги. На сьогодні в області заплановано створення 60 громадських центрів з надання юридичних консультацій та адміністративних послуг. Першим кроком у діяльності асоціації стане аудит земельного ресурсу. Завдяки цьому громади зможуть оцінити власний потенціал та визначитися з подальшими пріоритетами в роботі.

- Це історична подія для нашої держави. В результаті ініціатив, започаткованих Президентом України Петром Порошенком, по всій країні розпочався процес децентралізації влади. В дуже стислі терміни ми мали донести до людей всі переваги добровільного об’єднання. І нам це вдалося. В нашій області вже утворено шість перших громад, які стануть прикладом для інших. Вони отримали можливість не тільки напряму працювати з держбюджетом, а й доступ до міжнародних грантів. Тож новостворені громади мають змогу вирішувати не лише поточні проблеми, а й працювати на перспективу розвитку територій. У підсумку, саме завдяки децентралізації ми зможемо реалізувати весь потенціал Запорізької області та України і в майбутньому увійти до Європейського Союзу. Адже саме таке завдання поставив перед нами народ України під час Майдану. Тож ми не зупинимось на цьому шляху і об’єднаними зусиллями зможемо відродити нашу країну, - зазначив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.

Учасники заходу також підкреслили, що перша в Україні асоціація органів місцевого самоврядування «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області» отримала високу оцінку закордонних фахівців. Схвальні відгуки висловили делегація депутатів ландтагу землі Саксонія-Анхальт на чолі з Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина Вольфгангом  Мьоссінгером та Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Президента у зв’язку з подіями у Нових Санжарах

Мостам бути: оголошено переможця на відновлення будівництва запорізьких мостів

На запоріжців чекає свято баскетболу – відбірковий матч на «Євробаскет-2021»

До уваги журналістів! (ОНОВЛЕНО)

У Запорізькій області впроваджується пілотний проєкт щодо створення системи надання послуги раннього втручання

На земельних торгах планується продати права оренди на ділянки у Новомиколаївському районі

Сучасна інфраструктура для громад: у Широкому побудували футбольне поле та створили бізнес-хаб

Запорізьким підприємцям презентовано державну програму «Доступні кредити 5-7-9%»

У Запоріжжі відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Джерело творчості»

За програмою «Доступні ліки» запоріжці скористалися понад 570 тисячами рецептів

Завершується прийом заявок на регіональний конкурс «Благодійне Запоріжжя»

Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду, — Олексій Гончарук