Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Григорій Самардак: «Перерозподіл коштів є важливим рішенням, яке дозволить реалізувати найважливіші проекти»

24 вересня 2015 - 14:33

Григорій Самардак: «Перерозподіл коштів є важливим рішенням, яке дозволить реалізувати найважливіші проекти»

Голова облдержадміністрації Григорій Самардак взяв участь у засіданні сорок сьомої позачергової сесії  обласної ради шостого скликання. Головним питанням порядку денного став перерозподіл коштів  обласного бюджету.

-  Сьогодні ми стоїмо на порозі важливого в житті нашої держави етапу - виборів до місцевих рад. Вони повинні завершити перезавантаження влади, що було однією з вимог Майдану. Проте виборчий процес ніяк не повинен позначитися на стабільній роботі системи влади в області. Пріоритет нашої діяльності незмінний - головне, щоб результат роботи влади відчував на собі кожен запорожець. Сьогодні в Україні підвищено соціальні стандарти. Місцевим бюджетам Запорізької області додатково виділено 301 400 000 гривень трансфертів з державного бюджету, у тому числі на забезпечення підвищення зарплати в усіх бюджетних сферах. Незважаючи на опір окремих сил, у Запорізькій області стартував довгоочікуваний процес децентралізації. У регіоні вже створено шість перших громад. Створена перша в Україні Асоціація розвитку самодостатніх громад. І ми продовжимо роботу в цьому напрямку. Наш головний аргумент - перші позитивні результати фінансової децентралізації. Так, до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 3,2 мільярда гривень, а обласний бюджет перевиконано на 67 мільйонів гривень. Перерозподіл коштів є важливим рішенням, яке дозволить реалізувати найважливіші проекти в області. Наприклад, вважаю за необхідне підтримати дуже важливе рішення -  придбання ангіографа для обласної клінічної лікарні за 25 мільйонів гривень. Адже це обладнання дозволить врятувати життя тисяч запоріжців, які страждають судинними захворюваннями, - підкреслив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.

Крім цього, депутати прийняли рішення про виділення 3,061 мільйона гривень на фінансування добудови дитсадка в Мелітополі. Цей об’єкт може прийняти до 240 дітей і має 90% готовності, проте не здається в експлуатацію вже близько 10 років. Крім того, депутати підтримали рішення стосовно збільшення обсягу коштів обласного бюджету в розмірі близько 3 мільйонів гривень для оплати виконаних робіт з будівництва об’єктів газопостачання Бердянського району.

-  Ми маємо численні звернення від запоріжців стосовно не завершеного будівництва газопроводів. Проблема полягає в тому, що підрядники відмовляються здавати об’єкти в експлуатацію, поки не отримають кошти за вже виконані роботи. На жаль, у заручниках цієї ситуації опинилися жителі області. Адже в разі невиконання рішення Господарського суду державні виконавці мають право накласти арешт на всі рахунки Управління капітального будівництва. Це могло би призвести до зриву виконання інших проектів. Ми шукаємо різні адміністративні виходи із ситуації. Але зараз маємо профінансувати ці об’єкти, - наголосив Григорій Самардак.



Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Упродовж доби окупанти завдали 713 ударів по 19 населених пунктах Запорізької області

Спортивні підсумки тижня: запорізькі атлети продовжують підкорювати національні та міжнародні арени

Програма «Зроблено в Україні»: держава виплатила 9,1 млн грн компенсації за придбану техніку вітчизняного виробництва

Родина як місце відновлення: досвід і рішення для Запорізького регіону

Молодь і державна служба: в Запорізькій ОДА відбулася зустріч з кандидатами обласної програми стажування

Ворог завдав підступного удару по Запоріжжю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.12.2025

«Знову відчувати шкільний вайб»: у Запоріжжі готуються до відкриття ще однієї безпечної «підземної» школи

Упродовж доби окупанти завдали 676 ударів по 19 населених пунктах Запорізької області

Запорізьких школярів запрошують до участі у національному конкурсі «Репортер»

Розширено умови програми доступної іпотеки «єОселя»: Уряд України ухвалив відповідне рішення

Мелітопольські підприємці створили успішний бізнес у Запоріжжі та працевлаштували 30 людей