Новини

Відкрито меморіальну дошку Герою України Богдану Заваді

13 жовтня 2015 - 21:08

Напередодні Дня захисника України голова облдержадміністрації Григорій Самардак взяв участь в урочистому мітингу на честь відкриття меморіальної дошки Герою України Богдану Заваді в спеціалізованій школі 1-3 ступеню №7. Також на заході були присутні директор департаменту освіти і науки ОДА Тетяна Озерова, побратими, рідні та близькі загиблого солдата.

За словами командира оперативного полку спецпризначення Національної гвардії України Олександра Хоменко, 16 липня 2014 року на одному з блокпостів 35-річний командир Богдан Завада ціною власного життя врятував своїх побратимів під час відбиття атаки терористів. За цей подвиг Герой України посмертно був нагороджений орденом «Золота зірка».

Під час відкриття меморіальної дошки, Григорій Самардак підкреслив, що саме завдяки таким хлопцям сьогодні на Запорізькій землі панують порядок та злагода.

- Цей солдат не просто врятував своїх побратимів, він є одним з тих 10 000 запоріжців, які забезпечили мир і стабільність в Україні. І ми маємо не забувати подвиг Богдана та ще 103 наших земляків, що поклали своє життя за незалежність України. Їх іменами мають бути названі вулиці та сквери в нашому місті. Також всі ми разом маємо довести до кінця справу, яку українці розпочали півтора року тому. І збудувати сильну та незалежну державу, в якій навчатимуться, працюватимуть та якою будуть пишатися наші діти, - наголосив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.

Присутні вшанували пам'ять загиблого Героя України хвилиною мочання. Після чого поклали квіти до меморіальної дошки.

Управління у справах преси та інформації

Читайте також