Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Озимина потребує м’якої та теплої зими

19 листопада 2015 - 15:14

Озимина потребує м’якої та теплої зими

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, через пізні дощі, станом на 19 листопада, зійшло лише 36,5% посівів озимих культур під урожай наступного року. Так, по всіх категоріях господарств  області із засіяних 509,78 тис. га сходи отримано на  площі 186,12 тис. га.

Пшениця і тритикале зійшли на 182,06 тис. га (38,2% від посіяного). З них лише 0,8% знаходяться в доброму стані, 3,9% - у задовільному. Інші 95,3% - слабкі та зріджені.

Більше зійшло житніх сходів - на 23,1%, проте вони стовідсотково у слабкому та зрідженому стані. Ячмінь зійшов на площі 4,03 тис. га або 12,2% від посіяного. Нині 98,5% сходів ячменю знаходяться у слабкому та зрідженому стані і лише 1,5% - у задовільному.

У найкращому стані знаходяться посіви озимого ріпака. Сходи отримано на 17,10 тис. га або 54,3% від посіяного. Щоправда, і в цієї озимини 82,2% сходів у слабкому та зрідженому стані, 17,8% – у задовільному. Ще 2% на площі 0,63 тис. га взагалі загинули.

Фахівці зазначають, що подібна ситуація спостерігається майже по всій території України. Покращити прогнози на врожай наступного року можуть теплий листопад і м’яка зима. Тож остаточне підбиття підсумків та потреби пересівання озимих можна робити лише в лютому.



Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1443-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 570 ударів по 39 населених пунктах.

Греко-римська боротьба та тхеквандо: здобутки запорізьких спортсменів на всеукраїнській та міжнародній арені

Доступність соціальних послуг: корисна інформація для ВПО

Команда Мінекономіки – в Запоріжжі

Графік проведення прямих "гарячих" телефонних ліній керівництвом облдержадміністрації у лютому 2026 року

«Надихаюся друзями, колективом, роботою», – ветеран Олександр Шевчук про цивільне життя

Гуманітарна допомога прифронтовому регіону: керівник фонду Project Victory Ukraine відвідав Запорізьку область

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.02.2026

«Ой, що це?»: вивчаємо, навчаємо та спілкуємось українською

Упродовж доби окупанти завдали 517 ударів по 32 населених пунктах