Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Проект «Здоров'я матері і дитини-2» у Запоріжжі

18 січня 2007 - 12:29

Проект-1 діє в Україні з 2003 року і фінансується Агентством США з міжнародного розвитку. Його напрацювання вже втілені у роботі пологових будинків Луцька та Львова.

Проект-2 розрахований до 2010 року. Його пілотними медичними закладами стануть пологові будинки Запорізької, Дніпропетровської, Луганської та Донецької областей.

Мета проекту – покращення здоров'я матері та дитини шляхом впровадження науково-доказових перинатальних технологій. Вони ефективні і низько затратні. У нових закладах будуть створені індивідуальні пологові зали, дружні до сім'ї, зросте частота вільних позицій під час пологів, обов'язковим має стати контакт матері з новонародженим, раннє грудне вигодовування та спільне перебування матері і немовляти в лікарні.

У Запоріжжі проект впроваджуватиметься на базі нещодавно створеного перинатального центру, який фінансується і з міського, і з обласного бюджетів.

Микола Фролов попросив гостей впровадити даний проект і в пологових будинках Бердянська, Мелітополя, Токмака. Останні потім стануть базовими для навчання медичного персоналу сільських пологових будинків. «Ми повинні шукати шляхи подолання проблем, які пов'язані з дитячою смертністю», - наголосив заступник голови облдержадміністрації..

 

Управління інформації та зв'язків з громадськістю

Читайте також