Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В обласному архіві лише 0,36 % справ залишилися секретними

24 грудня 2015 - 09:54

В обласному архіві лише 0,36 % справ залишилися секретними

Сьогодні відзначаться День працівників архівних установ України,   встановлений  Указом Президента України в 1998 році.

Оскільки професійне свято практично співпадає із завершенням року, Державний архів Запорізької області підбиває підсумки своєї роботи.  Він є найбільшою скарбницею документів з історії Запорізького краю, в якому зберігається понад 2 мільйони справ на паперовій основі, які сконцентровані у 8 тис. фондів,  56 тис. кінофонофотодокументів, починаючи з 1774 р. і до сьогодення.

Крім цього, в 25 архівних відділах райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення зберігається понад 155 тис. справ.

За словами директора обласного архіву Олександра Тедєєва, 2015 рік для архівістів області завершується успішним виконанням всіх запланованих показників з формування, зберігання і використання документів Національного архівного фонду.

Так архівними установами  області здійснюється контроль за діяльністю архівних підрозділів і служб діловодства 1276 підприємств, установ та організацій області, документи яких включені до складу Національного архівного фонду України та надходять на державне зберігання. У 2015 році Державним архівом області прийнято на зберігання 17 тис. справ, архівними відділами райдержадміністрацій та міських рад – 14 тис. справ.

Трудовими архівами виконано понад 26 тис. запитів, на особистому прийомі прийнято понад 14 тис. громадян.

Щороку зростає рівень інформаційної відкритості діяльності через розміщення інформації на офіційному веб-сайті Державного архіву Запорізької області.

Однією з важливих складових є робота з приведення грифів секретності матеріальних носіїв інформації, зокрема колишнього СРСР, що зберігаються в архіві, у відповідність до вимог законодавства. Так, упродовж  року було переглянуто грифи секретності колишнього СРСР 1247 справ трьох архівних фондів. Скасовано грифи секретності 666 справам та семи документам, з них 61 справі надано гриф обмеження доступу «Для службового користування». Співвідношення секретних справ до загальної кількості справ, які зберігаються в Державному архіві Запорізької області, постійно зменшується і становить на сьогодні 0,36 %.

Із застосуванням новітніх інформаційних технологій в архіві триває робота зі створення страхового фонду архівних документів для забезпечення їх збереження для історії та розширення доступу до них громадськості.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Олександр Старух про оперативну ситуацію в регіоні

Олександр Старух: “Лише відповідальне ставлення до енергетичних обмежень дасть нам по-справжньому світле майбутнє”

В Запорізькій області відновлено моніторинги автобусних маршрутів

Як отримати безкоштовно або з невеликою доплатою ліки за програмою Доступні ліки у військовий час

Жителі прифронтових громад Пологівського та Запорізького районів продовжують отримувати паливні дрова

Наслідки ворожого обстрілу Запорізького району

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 09.12.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 09.12.2022, 289 доба

Дякую всім, хто посилює нашу державу і допомагає людям. Звернення Володимира Зеленського 8.12.2022

Олена Зеленська відкрила розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги постраждалим унаслідок збройної агресії РФ

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 08.12.2022

Національна служба здоров’я розпочала контрактування медзакладів на 2023 рік