Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Учасники АТО та сім’ї загиблих бійців отримують допомогу, пільги та житло

11 березня 2016 - 10:24

Учасники АТО та сім’ї загиблих бійців отримують допомогу, пільги та житло

В області забезпечується соціальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, а також членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях протесту, що відбулися в період з 21 жовтня 2013 по 21 лютого 2014 року. Про це під час засідання колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації повідомив директор Департаменту Ігор Мещан.

За словами посадовця, станом на 01.01.2016 для взяття на облік до бази даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, звернулося 74 інваліда війни–учасника АТО, 4652 – учасника бойових дій, 188 членів сімей загиблих бійців. Всім облікованим учасникам АТО та членам їх сімей надаються пільги.

Також в області створена Комісія з питань закупівлі житла для сімей загиблих військовослужбовців, для інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, бійців, які втратили функціональні можливості чи які потребують поліпшення житлових умов. На придбання житла інвалідам-учасникам АТО і сім'ям загиблих бійців виділено 9 млн. грн., у тому числі з державного бюджету - 5,3 млн. грн., з обласного бюджету - 3,7 млн. грн. На ці кошти придбано 16 квартир.

До того ж, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях протесту, що відбулися у період з 21 жовтня 2013 по 21 лютого 2014 року”, одній  родині загиблого у масових акціях протесту виплачено допомогу на суму 121,8 тис. грн. 

- Наразі ми налагодили роботу з ветеранами та учасниками АТО. Більше 5 тисяч запоріжців отримали посвідчення учасників бойових дій. У 2015 році ми придбали 16 квартир для сімей загиблих бійців. Вся ця робота буде обов’язково продовжуватися. Окрім цього, Запорізька область – це єдина область, де окрім  благодійного телемарафону “Пам’ять”, який проводиться до Дня Перемоги, пройшла акція на підтримку учасників АТО. На наш заклик відгукнулися мешканці області і спільними зусиллями вдалось зібрати близько мільйона гривень для підтримки наших хлопців. У бюджеті цього року вже закладені кошти для виплат учасникам АТО, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Діалог з податківцями: які зміни у податковому законодавстві набули чинності в 2026 році

Ключі від майбутнього: як родина в Запоріжжі придбала власну квартиру за програмою «єОселя»

В Запорізькій області створюють новий позашкільний заклад – «Саєнс-Хаб»

Оновлено Єдиний проєктний портфель публічних інвестицій Запорізької області на 2026 рік

«Влада докладає зусиль для збереження кадрового потенціалу педагогічних працівників», – заступниця голови Запорізької ОДА Людмила Бухаріна

ПРЯМА ЛІНІЯ із Кірчевою Оксаною Миколаївною

ПРЯМА ЛІНІЯ із Матвіїшиною Оксаною Євгеніївною

Тепло, зв’язок і підтримка для жителів: робота Пунктів незламності у Запоріжжі

Родини з дітьми евакуюють з селища Кушугум до Хуста на Закарпатті

Для підприємців запрацювало вікно звернень щодо когенерації на платформі «Пульс»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.01.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 751 удар по 35 населених пунктах Запорізької області