Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Реформа місцевої влади надасть змогу вирішувати на місцях питання податків та виділення землі

17 березня 2016 - 10:00

Під час свого робочого візиту в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль ознайомився зі станом справ агропромислового комплексу в Мелітопольському районі на прикладі СБК «Дружба».

Господарствами району під врожай 2016 року було посіяно 26,6 тисяч гектар озимих культур, що становить 88% до прогнозованих площ. Наразі стан посівів озимих наступний: 4 134 гектари або 16% - у доброму стані, 11 898 гектарів або 45% - у задовільному, ще 10 583 гектари або 39% - слабкі. На сьогодні завершується боронування ґрунту 100%.

Крім того, Мелітопольський район має другий показник в області по чисельності поголів’я великої рогатої худоби молочного напрямку. Проте, за словами керівника сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу «Дружба» Василя Масалабова, нині стало невигідно утримувати молочне господарство, тож підприємство приділяє більшу увагу утриманню свиней. Станом на 1 березня це 1 907 голів. Окрім тваринництва підприємство має 4 000 гектар орних земель. Половина з них засіяна озимою пшеницею, яка лишається у задовільному стані. Нині завершується сівба коріандру та льону, триває підготовка до посадки соняшника.

Найбільшими проблемами, на які сільгоспвиробники звертають увагу влади, є питання продажу землі та спецрежиму ПДВ. Нині Аграрна спілка України поставила ці питання вже перед Верховною Радою України. Адже завеликі податки примушують аграріїв іти в тінь, тим паче в період сівби, коли йдуть великі витрати на паливо та добрива. Також проблемними лишаються виділення та оренда земельних ділянок. Костянтин Бриль наголосив, що ці питання є однаковими для всієї області та держави, тож вирішуватимуться вони системно.

- В кожному відвіданому мною районі піднімається проблема виділення землі. Вона стосується не тільки учасників АТО, а і наших фермерів. Іноді аграрний бізнес просто знищується через те, що земельні питання вирішуються в Києві, без з’ясування ситуації на місцях. Аби владнати ситуацію раз і назавжди, було започатковано реформу децентралізації, яка віддасть всі повноваження на місця. Тож громади зможуть самостійно вирішувати питання податків, розподілу землі та багато інших. Впевнений, наші селяни зацікавлені в цій реформі як ніхто інший, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 20.05.2022

Окремі назви географічних об'єктів будуть переіменовані

Виплата соціальних коштів та доставлення готівки залишається нагальним питанням для громад Бердянського району

Удосконалено механізм подання суб’єктами господарювання декларації про провадження господарської діяльності

У Запорізькій області поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами

Пошкоджені об’єкти складно відновити через активні бойові дії

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 19.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 19.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 20.05.2022 р.

Усі разом маємо забезпечити, щоб Росія не мала жодного успіху в агресії проти України – звернення Президента Володимира Зеленського

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 85 доба (Відео)