Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Учні області зможуть вивчати окремий курс про роль жінки в історії запорозького козацтва

23 березня 2016 - 14:09

Учні області зможуть вивчати окремий курс про роль жінки в історії запорозького козацтва

 Це стане можливим завдяки виходу у світ навчального посібника феміноорієнтованого навчального курсу за вибором “Жінка в історії козацького Запорожжя”», який презентовано в обласній науковій бібліотеці ім.. Горького за підтримки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Програму та посібник схвалено Міністерством освіти і науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах.

Електронний макет розроблено запорізьким науковцем, кандидатом історичних наук Олександром Кривошиєм в останні роки його життя. Завершити справу історика вирішив педагогічний колектив Запорізького колегіуму «Елінт» та надрукував посібник власними силами. Для увіковічення пам’яті науковця колеги  додали біографічну сторінку «Про автора».

Під час заходу директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна  Озерова зазначила, що навчальний курс за вибором “Жінка в історії козацького Запорожжя” є новим ракурсом в українській історії, зміст якого передбачає висвітлення ролі та статусу жінки в історії дніпровського Низу, а також підкреслила актуальність вивчення елективного курсу в навчальних закладах області.

Посібник  “Жінки в історії козацького Запорожжя: постаті, події, документи, свідчення”  складається з чотирьох розділів, довідкової частини та додатків. Його автор висловив щиру вдячність науковцям, колегам, своїм рідним, друзям та всім, хто долучився до створення цієї книжки, а також сподівання на те, що вдумливий читач знайде на її сторінках відповіді на питання, які його хвилюють.

Присутня на заході сестра Олександра Кривошия Людмила Петрик у свою чергу висловила слова подяки, насамперед педагогічному колективу колегіуму, за підтримку та допомогу в найскладніший для родини час.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Підприємці Запоріжжя та області!

Фотоконкурс до двадцятиріччя Всесвітнього дня вишиванки: триває прийом творчих робіт

Краса, закодована в нитках: чим дивує унікальна виставка вишитого одягу та писанок від «Запорозьких Берегинь»

«Нас вже неможливо зупинити»: досвід жіночого лідерства в Запорізькому регіоні

Війна, кохання, вірші: ветеран Євген Сєрков – про свій бойовий шлях, творчість та плани

«Діалог влади та бізнесу»: приватизація під час війни – від викликів до можливостей

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.05.2026

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.05.2026

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1545-го дня війни

Упродовж доби окупанти завдали 858 ударів по 47 населених пунктах Запорізької області

Шкільні команди Запорізької області виборювали першість з мінігандболу

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ