Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Жителям Михайлівського району допомагають створити спроможні громади

13 травня 2016 - 14:53

Фахівці з питань децентралізації продовжують надавати практичну допомогу громадам, виїжджаючи на місця. Така група на чолі із заступником голови – керівником апарату облдержадміністрації Зінаїдою Бойко побувала  в Михайлівському районі, де провела нараду за участю керівництва райдержадміністрації,  сільських та селищних голів району.

Учасники обговорили проблемні питання ходу об’єднання громад Михайлівського району, які потребують першочергового вирішення.

Так, згідно із затвердженим перспективним планом, у районі пропонується утворити три спроможні громади: Михайлівська селищна рада у складі Михайлівської селищної,  Бурчацької сільської рад;  Пришибська селищна рада у складі Пришибської селищної та Любимівської, Високівської, Роздольської сільських рад; Плодородненська сільська рада у складі Плодородненської, Старобогданівської, Мар’янівської сільських рад.

Попередній перспективний план передбачав також Тимошівську сільську громаду, але він не був затверджений Кабінетом Міністрів України. Тож остаточна модель об’єднання громад визначена. Наразі, враховуючи вивчений досвід створених об’єднаних громад у Веселівському та Куйбишевському районах, здійснено економічний розрахунок щодо спроможності об’єднаних територіальних громад, розглядаються різні варіанти об’єднань (один район – одна громада, дві або три громади).

Перший заступник голови Михайлівської райдержадміністрації Лариса Калужська повідомила, що 13 травня відбудеться засідання районної групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання громад району, на якому буде ухвалена остаточна модель об’єднання громад у Михайлівському районі.

Сільські та селищні голови порушили найбільш актуальні проблеми, від розв’язання яких залежить успішність реформи, зокрема необхідність передачі повноважень об’єднаним територіальним громадам з управління землями за межами населених пунктів.

Підбиваючи підсумки, Зінаїда Бойко наголосила, що визначаючи моделі об’єднання, треба керуватися  основною метою реформи – створення спроможних громад та наближення всіх послуг до населення.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1467-го дня війни

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.03.2026

Змішані єдиноборства, дзюдо та богатирське багатоборство: поєдинки спортсменів на міжнародній арені

Матеріальна допомога військовим у 2026 році: як отримати

Грантові можливості для молоді з малих територіальних громад: стартував конкурс проєктів

Загалом впродовж доби окупанти завдали 781 удар по 36 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1466-го дня війни

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Молодь Запорізької області запрошують взяти участь у конкурсі до наглядової ради Українського молодіжного фонду

Єдність у дії: як громади Запорізької області будують «містки» підтримки з іншими регіонами країни

«Зимовий вступ»: як держава допомогає вступити до вишів молоді з ТОТ