Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Облсількомунгосп: ціну води обумовлює технічний стан водоводів

15 травня 2007 - 17:57

У прес-центрі облдержадміністрації директор обласного комунального підприємства «Облсількомунгосп» Василь Вацюк інформував журналістів про стан справ у галузі комунального господарства області на селі.

Приємною новиною для журналістів став високий рейтинг нашого облсількомунгоспу - за результатами першого кварталу третє місце серед аналогічних підприємств інших регіонів. Рейтинг враховує різноманітні показники. Зокрема, факт утримання і обслуговування Запорізьким облсількомунгоспом на селі 2790 км водопровідних мереж. Більше лише у Криму. Для порівняння: дніпропетровське підприємство обслуговує 400км мереж, вінницьке – 200км, а львівське – 36,5 км.

Не без гордощів директор облсількомунгоспу повідомив, що 571 працівник підприємства вчасно отримує заробітну плату, має медичну страховку, оплачувану відпустку й інші соціальні гарантії.

Підприємство веде реконструкцію старих і будівництво нових мереж водопостачання.

- За минулий рік власними силами збудували 22 км нового водоводу, колектор і 1,5 км каналізації, - розказав Василь Вацюк. - Цього року плануємо ввести в експлуатацію ще 23 км. Тільки-но завершили будівництво 4 км водоводу від Сергіївки до Вільноандріївки Вільнянського району . Вже розпочали роботи на території Новинської селищної ради у Токмацькому районі. Потім переберемося до Пологівського району.

Втім, не тільки про здобутки йшлося на брифінгу. Зачепив Василь Миколайович і наболілі проблеми галузі.

- Оплата комунальних послуг коливається у межах від 40 до 70 відсотків, - бідкається керівник. - Людей можна зрозуміти – у селян невеликі доходи у порівнянні з прожитковим мінімумом.

Що ж до тарифів, то Василь Вацюк вважає їх обумовленими сучасним аварійним технічним станом комунальних мереж.

- Якщо говорити, наприклад, про воду, то значна її кількість втрачається на шляху до споживача через пориви у водоводі, - пояснює фахівець. - Адже зрозуміло, що мережі, збудовані ще у 1965-1980-х роках, до того ж без проектно-кошторисної документації не просто морально застарілі, а вичерпали свій ресурс. Залишається виправляти ситуацію і забезпечувати людей водою тільки за рахунок тарифів. А без води нелегко. З 926 сіл нашої області майже 300 користуються неякісною або привізною водою. Уявіть собі, що в селі Солоне Вільнянського району відро води коштує 70 коп., - констатував Вацюк.

Разом з тим, Запорізький облсількомунгосп не обмежується констатацією факту, а прагне виправити ситуацію на користь сільського споживача.

 

Управління інформації та зв'язків з громадськістю

Читайте також