Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Костянтин Бриль: «Питання енергоефективності в державі є головними після національної безпеки»

19 травня 2016 - 16:55

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у роботі  круглого столу «Розвиток сфери енергоефективності та запровадження в Запоріжжі та області енергосервісу як інструменту інвестування в термомодернізацію будівель бюджетної та житлової сфери», що відбувся у Запорізькому медіа-центрі під модеруванням Тетяни Орлової. Під час заходу представники влади міста, області, а також Нацради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ обговорили основні важливі ініціативи та пропозиції щодо енергоефективного плану заходів у регіоні.

Як повідомив депутат міської ради, заступник голови комісії з питань життєзабезпечення Запорізької міської ради Микола Бєлий, під час II Форуму енергоефективного партнерства, що днями відбувся у Києві, понад 600 учасників з різних регіонів країни обговорили найважливіші питання енергонезалежності країни, розвитку сфери енергоефективності та запровадження в Україні енергосервісу як інструменту інвестування в термомодернізацію будівель бюджетної та житлової сфери.  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи захід, підкреслив, що головне завдання нашої країни – стати повністю енергонезалежною державою.

На думку запорізьких експертів, найбільш вразливою та проблемною сферою будь-якого регіону є бюджетні установи. Тому саме в них в першу чергу потрібно запроваджувати механізм енергосервісу та масштабної термомодернізації.

За словами заступника голови облдержадміністрації Володимира Тоцького, всі порушені проблеми з енергоефективності для населення є реальним показником роботи влади. А отже нині керівництво регіону приділятиме їм максимальну увагу. Для прикладу посадовець навів 10 проектів, профінансованих державним фондом розвитку та реконструкцій цього року. Всі вони стосуються водопостачання та водовідведення.

Заступник голови ОДА Борис Борисов розповів про нову обласну програму, яка має допомогти владі розвинути альтернативну енергетику в регіоні - починаючи з її створення і завершуючи контролем облікових приладів.

У свою чергу Костянтин Бриль підкреслив, що нині питання енергоефективності в державі є головними після національної безпеки.

- Нині в напрямку енергозбереження облдержадміністрацією вже розроблено програму, яка має бути затверджена депутатами на найближчій сесії обласної ради. Адже без реально підготовлених кроків ми не зможемо обґрунтувати фінансування чи вести пошук інвесторів. На сьогодні в нашій області має бути проведено не просто утеплення будинків чи заміна вікон. Потрібен якісний енергоаудит, який дозволить приділяти увагу тим проблемам, що потребують нашої першочергової уваги, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Добровільні внески, підтвердження стажу та майбутня пенсія: що потрібно знати про пенсійне забезпечення

«Мій Пиріг Незалежності»: запоріжців запрошують поділитися родинними рецептами та їхніми історіями

47 тисяч заживлених споживачів за тиждень: як запорізькі енергетики долають наслідки ворожих атак

Від відновлення пошкоджених будинків до підтримки родин: у Вільнянську визначили проблеми, які потребують першочергового вирішення

«В центрі»: у Запоріжжі молодь поєднала навчання, спорт і творчість

Молодь творить зміни вже зараз: у Києві відбувся Український молодіжний форум

Стартував прийом заявок на Премію Кабінету Міністрів України за внесок в енергетичну стійкість України

За матеріалами СБУ до 10 років ув’язнення засуджено ворожу поплічницю, яка злила окупантам локації підрозділів ЗСУ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.08.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 811 ударів по 52 населених пунктах Запорізької області

VІ Всеукраїнський творчий конкурс «Що для мене Україна?»: триває прийом заявок

Ще 7 одиниць техніки отримала Запорізька область від міжнародних партнерів