Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Децентралізація

Прес-конференція для ЗМІ «Говоримо про децентралізацію щотижня»

25 травня 2016 - 10:30

З метою висвітлення інформації щодо впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади Запорізьким офісом реформ налагоджено співпрацю з обласною державною адміністрацією щодо проведення прес-конференцій для представників ЗМІ.

Так, 24 травня під головуванням заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулась розширена прес-конференція «Говоримо про децентралізацію щотижня». У прес-конференції взяли участь представники Запорізької обласної ради, представництво Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України та керівники структурних підрозділів Запорізької облдержадміністрації, регіональні консультанти Запорізького офісу реформ проект ПУЛЬС.

Головна мета заходу надання медіапростору області вичерпної інформації про проведену роботу з реалізації реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації влади, стан справ з об’єднання територіальних громад та інформування про організацію надання послуг у сфері освіти, медицини та соціального захисту населення в 6 ОТГ області.

Під час заходу було висвітлено інформацію про стан справ щодо об’єднання територіальних громад та роботу над удосконаленням Перспективного плану формування територій громад Запорізької області. На сьогодні документ затверджений Кабінетом Міністром України стосовно 52 територіальних громад, тобто 75%. Перспективні плани щодо 17 запропонованих територіальних громад потребують доопрацювання, і саме над цим триває робота. Повільно рухається цей процес в Оріхівському, Гуляйпільському, Токмацькому районах, немає жодного затвердженого Перспективного плану в Новомиколаївському районі. Важливо щоб запропоноване об’єднання відповідало науково та методично обґрунтованим вимогам саме спроможного об’єднання та в подальшому пройшло погодження в Міністерстві регіонального розвитку, та було затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України.

В рамках організації інформаційної компанії щодо роз’яснення реформи в області ведеться активна робота. Зокрема, здійснюються консультативні зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування, ініціативними групами, членами територіальних громад районів Запорізької області. Про виїзні наради-консультації, які провели регіональні консультанти Офісу реформ у Запорізькому, Мелітопольському, Токмацькому, Кам’янсько-Дніпровському, Приазовському, Михайлівському, Куйбишевському, Василівському районах Запорізької області, поінформувала регіональний консультант з правових питань Маргарита Трипольська. Найближчим часом заплановано виїзди і до інших районів (Гуляйпільський, Приморський, Якимівський, Вільнянський, Чернігівський райони). На зазначених нарадах-консультаціях представникам територіальних громад роз’яснюються основні аспекти реформи децентралізації, фінансові стимули, які надаються об’єднаним територіальним громадам, напрями реформування медичної та освітньої галузі, досвід перших об’єднаних територіальних громад області.

Досвід проведення консультативних зустрічей свідчить про їх високу ефективність, адже фахівці надаючи консультації, знімають усі проблемні питання, які виникають в громад. Саме в тих районах, де відбулися консультативні зустрічі наразі ініційоване питання об’єднання і можна говорити про перші успішні результати, зазначила експерт. Так, процес об’єднання ініційовано в Новенській громаді Мелітопольського району, Плодородненській громаді Михайлівського району, Степнянській громаді Запорізького району, Ботіївській громаді Приазовського району, Гірсівській громаді Приазовського району. Долинською сільською радою Запорізького району вже подані документи на отримання висновку Запорізької обласної державної адміністрації.

Практика проведення зазначених прес-конференцій для ЗМІ області стане локомотивом процесу реалізації реформи та містком у порозумінні мешканців області тим процесам, що передують об’єднання територіальних громад.

Читайте також

Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч зі студентами та ректорами українських ВНЗ (Відео)

Обласний гуманітарний штаб продовжує вдосконалювати алгоритми дій

Обласна влада підтримує людей, які стали заручниками безпекової ситуації на блокпосту окупантів

Ми зобов’язані відстояти своє право носити вишиту сорочку

Пологівський район продовжує фіксувати руйнування, завдані окупантами цивільним об’єктам

Обласний гуманітарний штаб почав співпрацювати з штабом партії “Слуга Народу”

Олександр Старух розповів про дії ворожих військ на території Запорізької області

Увага!

Кількість пошкоджених житлових будинків та комунальних мереж збільшується через постійні обстріли

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 18.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 84 доба (Відео)

Будівельні матеріали від ООН використовуються для термінового ремонту приватних будинків у Запорізькій області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (08:00) - #ЗСУ, 85 доба (Відео)