Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Децентралізація

У Токмацькому районі обговорюють питання щодо створення Новомиколаївської сільської територіальної громади

30 червня 2016 - 09:13

24 червня регіональними консультантами проекту ПУЛЬС в рамках «Децентралізаційного марафону» проведено інформаційну зустріч з депутатами Балківської сільської ради та мешканцями села БалкиТокмацького району. Розглядались питання щодо конфігурації об’єднання потенційної Новомиколаївської сільської громади.

Нагадаємо, що всеукраїнська акція «Децентралізаційний марафон» - це інформаційні зустрічі у різних форматах: презентації для представників громад, бесіди з головами рад та активом сіл, селищ та міст області, виступи на сходах села та інше. Під час марафону регіональними консультантами АМУ в рамках реалізації проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» будуть надаватись консультації про переваги децентралізаційної реформи та методична допомога у підготовці відповідних документів по процедурі об’єднання територіальних громад.

Під час зустрічі присутнім було роз’яснено основні аспекти законодавства щодо об’єднання територіальних громад, поінформовано про переваги та перспективи, які отримає громада у разі ініціювання об’єднання та надано методичні рекомендацій з питань формування бюджетів майбутніх громад.

Регіональний консультант з питань бюджету, Олександра Оляніна поінформувала присутніх про фінансові стимули при об’єднанні громади, зупинилась на особливостях бюджетного законодавстващодо збільшення фінансових ресурсів і можливостей доступу до державних фондів для ОТГ, презентувала розрахунки при об’єднанні бюджетівНовомиколаївської, Балківської та Кіровської сільських рад.

Регіональний консультант з питань комунікації, Оксана Замулінська  поінформувала присутніх про основну місію та заходи, які реалізуються в рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що впроваджується Асоціацією міст України. Надалаприсутнім методичні матеріали щодо об’єднання, виступила з презентацією щодо комунікації реформи, історії успіхів вже об’єднаних громад та інформувала про корисні джерелареформи для використання в роботі.

Підсумовуючи зустріч, голова Балківської сільської ради, Зінаїда Сальнікова, звернулась до присутніх депутатів з проханням прийняти виважене рішення щодо об’єднання громади на сесії, яку заплановано провести 4 липня 2016 року. «Тільки в об’єднанні зусиль є перспектива розвитку нашої території, покращення надання послуг населенню та вирішення питань місцевого значення безпосередньо у громаді, а не у посадовців в районі чи в області»- зазначила посадовець.

Регіональними консультантами проекту ПУЛЬС буде надаватись постійна методична допомога та інформаційний супровід в об’єднанні перспективної Новомиколаївської громади.

Читайте також

Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч зі студентами та ректорами українських ВНЗ (Відео)

Обласний гуманітарний штаб продовжує вдосконалювати алгоритми дій

Обласна влада підтримує людей, які стали заручниками безпекової ситуації на блокпосту окупантів

Ми зобов’язані відстояти своє право носити вишиту сорочку

Пологівський район продовжує фіксувати руйнування, завдані окупантами цивільним об’єктам

Обласний гуманітарний штаб почав співпрацювати з штабом партії “Слуга Народу”

Олександр Старух розповів про дії ворожих військ на території Запорізької області

Увага!

Кількість пошкоджених житлових будинків та комунальних мереж збільшується через постійні обстріли

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 18.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 84 доба (Відео)

Будівельні матеріали від ООН використовуються для термінового ремонту приватних будинків у Запорізькій області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (08:00) - #ЗСУ, 85 доба (Відео)