Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Жителі Оріхівщини отримали особисті роз’яснення очільника області з актуальних для них питань

7 липня 2016 - 16:14

У Запорізькій області триває процес децентралізації влади, хід якого особисто контролює голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. У рамках цієї роботи очільник області здійснив робочу поїздку до Оріхівського району, де  провів нараду з сільськими, селищними та міськими головами.

За інформацією заступника голови – керівника апарату  обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко, нині на території району частково визначено перспективи створення об’єднання громад: Комишуватської селищної та Преображенської сільської. Проте до перспективного плану не увійшли ще 11 місцевих рад. Тож 15 червня цього року місцевими жителями було прийнято рішення про створення ще однієї – Оріхівської міської територіальної громади.

Як зазначив Костянтин Бриль, аби в нашому регіоні місцеві громади не просто існували, а розвивались та процвітали, треба дослухатися до ініціатив Президента України Петра Порошенка.

- Реформа децентралізації влади викликала чимало суперечок. Проте вона є головним досягненням у програмі розвитку нашої держави. Я вірю, що вона дасть нам багато позитивних зрушень – вирішить питання медицини, освіти, та розподілу землі. Крім того, новостворені громади зможуть перейти на прямі фінансові відносини з держбюджетом. Сьогодні від селищних та сільських голів залежить роз’яснення цих моментів простим людям. Тож ми з вами маємо не ділити булаву влади, а взятись за руки та розвивати Україну, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також під час робочої поїздки Костянтин Бриль взяв участь у засіданні обласної виїзної приймальні з розгляду звернень суб’єктів підприємницької діяльності Оріхівського району.  Найбільший резонанс у присутніх викликало питання передачі повноважень щодо розпорядження землями сільгосппризначення державної власності - органам місцевого самоврядування. Як повідомила заступник начальника управління розвитку рослинництва та сільської місцевості - начальник відділу розвитку сільської місцевості, підприємництва та охорони праці Департаменту агропромислового розвитку ОДА Людмила Спіцина, нині Верховна Рада України планує розглянути в другому читанні новий законопроект №4355. Цей документ передбачає зміни, які стануть ключовими для розвитку села та створення об’єднаних територіальних громад. Насамперед, вони дозволять повернути розпорядження державними землями з компетенції органів виконавчої влади у повноваження органів місцевого самоврядування. Також законопроект передбачає встановлення максимальної площі земельної ділянки для ведення городництва – 0,6 гектара. Що ж стосується вирішення земельних спорів стосовно меж ділянок, то їх урегулювання буде повністю передано до повноважень сільських та селищних рад. Крім того, органи місцевого самоврядування отримають право на здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

Учасники заходу також отримали особисті роз’яснення голови облдержадміністрації Костянтина Бриля стосовно заходу «Врожай-2016», що нині триває на території Запорізької області.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 05.12.2023, 650 доба

Військовослужбовці рф завдали 157 ударів по мирних громадах Запорізької області: під вогнем опинився 21 населений пункт

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 649-го дня війни

В Запорізькій області перевіряють стан проведення ремонтних робіт в шкільних укриттях

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Мешканців Запорізької області закликають вакцинувати тварин від сказу

У Запоріжжі Служба безпеки України викрила чергових агітаторів на ворожій пропаганді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 04.12.2023, 649 доба