Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Заява Президента України Віктора Ющенка щодо депутатської недоторканності

21 червня 2007 - 16:21

Шановні співвітчизники!

Cьогодні я офіційно звернувся до політичних парламентських сил із закликом взяти зобов'язання скасувати необмежену депутатську недоторканність. Це – найважливіший засіб для оздоровлення Верховної Ради України. У парламенті творять закони, а не ховаються від них. Зі зловживаннями депутатським імунітетом безумовно треба покінчити. Суспільству набридло бачити відверту демонстрацію безкарності та зверхності над законом і над людьми. Скасування необмеженої депутатської недоторканності є ключем до подолання парламентської корупції. Це – крок до змін. Це – реальна дія для нормалізації політичного життя в країні.

Наша мета досяжна і практична. Її реалізація цілковито залежить від сумління політиків. Моя ініціатива походить від найширших очікувань українських виборців. Кожен повинен бути рівний перед законом. Це вимагають люди.

Я не залишив непоміченими заяви опонентів такої позиції. Закликаю відмовитись від політизації цього питання. Я був здивований, що Прем'єр-міністр Віктор Янукович вважає це популізмом. У минулі роки ми не раз чули заяви про необхідність обмежити депутатську недоторканність. Очікую, що вже скоро його політична сила повернеться до такого підходу. Розраховую, що мою ініціативу підтримають усі відповідальні політичні партії і кожен кандидат у народні депутати України.

Публічне зобов'язання скасувати необмежену депутатську недоторканність є моментом істини. Виборець зможе переконатися у щирості намірів політиків.

Час для дискусій минув. В Україні будуть справжні зміни. Від розмов переходимо до конкретних справ.

Читайте також

Як почуватися в інтернеті впевнено й безпечно?

Грантовий сезон для молоді стартував: що варто знати

СБУ та Нацполіція затримали дезертира, який намагався налагодити незаконний збут зброї

Енергодар – Кагарлик: пліч-о-пліч в часи енергетичної нестабільності

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 638 ударів по 40 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1455-го дня війни

Близько до фронту – поруч із людьми: Верховний комісар ООН у справах біженців Бархам Саліх – у Запоріжжі

Житло, евакуація, медицина: Міністр соцполітики, сім’ї та єдності України – один день у Запорізькому регіоні

Всеукраїнська премія «15 до 15»: запорізьких учнів запрошують до участі

Уряд розширює програми енергетичної підтримки житлового сектору

Уряд ухвалив зміни до програми «Національний кешбек»