Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Міжнародні структури допомагають протидіяти гендерно обумовленому насильству в області

15 вересня 2016 - 11:41

Заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін та  директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан провели зустріч з представниками Фонду ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА) Каспаром Піком та Павлом Замостяном. У рамках реагування на гуманітарні потреби  відповідно до організаційного мандату ЮНФПА  реалізує в Запорізькій області проект «Посилення реагування на потреби найуразливіших категорій жінок та дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на сході України, шляхом міжсекторального забезпечення захисту та доступу до отримання допомоги».

Метою зустрічі було обговорення поточних і прогнозованих гуманітарних потреб  щодо попередження насильства по відношенню до жінок і домашнього насильства, надання необхідної допомоги постраждалим у випадку його вчинення. В сучасних умовах  конфлікту на сході України кількість випадків насильства збільшується, урізноманітнюються умови та характер їх вчинення, про що свідчить статистика закладів, установ та організацій, які надають допомогу,  а також громадських організацій.

Сторони обговорили питання співробітництва обласної державної адміністрації з Фондом народонаселення ООН щодо попередження та реагування на гендерно обумовлене насильство  в області. Пан Каспар Пік відмітив діяльність  облдержадміністрації в цьому напрямку, зокрема роботу координаційної ради з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства при голові облдержадміністрації,  яка діє з 2015 року. Цей дорадчий орган  приділяє значну увагу проблемам гендерно обумовленого насильства,   проводить інформаційно-просвітницьку роботу  та соціальні кампанії з питання протидії ГОН.

Завдяки  проекту в Запорізькій області посилено міжвідомчу координацію гуманітарного реагування на ГОН через організацію та посилення діяльності Саб- кластеру з подолання ГОН на регіональному рівні, постійно  проводяться координаційні зустрічі Саб-кластеру за участю представників агентств ООН, міжнародних організацій, державних установ, громадських  організацій.

У рамках реалізації спільного проекту німецького товариства міжнародного  співробітництва GIZ, Фонду народонаселення ООН та обласної державної адміністрації розглядається питання щодо можливості створення притулку для тимчасового перебування жінок, постраждалих від гендерного насильства, на території Запорізької області.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області

Молодь і державна служба: в Запорізькій ОДА відбулася зустріч з кандидатами обласної програми стажування

Ворог завдав підступного удару по Запоріжжю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.12.2025

«Знову відчувати шкільний вайб»: у Запоріжжі готуються до відкриття ще однієї безпечної «підземної» школи

Упродовж доби окупанти завдали 676 ударів по 19 населених пунктах Запорізької області

Запорізьких школярів запрошують до участі у національному конкурсі «Репортер»

Розширено умови програми доступної іпотеки «єОселя»: Уряд України ухвалив відповідне рішення

Мелітопольські підприємці створили успішний бізнес у Запоріжжі та працевлаштували 30 людей

Єдність, надія та добро: у Запоріжжі запалав Вифлеємський вогонь миру

Енергетична ситуація в Запорізької області: обмеження ГПВ – без посилення

«Керуй змінами»: жінок, які працюють у транспортній сфері, запрошують до участі у навчанні