"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

НОВИНИ

Виставка картин кримськотатарських художників

7 листопада 2016 - 15:36

Виставка картин кримськотатарських художників

5 листопада у Центрі національних культур Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відкрилася виставка кримськотатарських художників Мелітополя.

Захід розпочався урочисто - під час святкового відкриття виставки прозвучали кримськотатарський гімн та гімн України,

Свої картини для експозиції надали художники, які мешкають у Мелітополі: Рустем Абдурахманов (директор Мелітопольської дитячої художньої школи), Наріман Сейдалієв (інженер, волонтер, який підтримує воїнів АТО та учасників блокади Криму), Еміне Садієва (бухгалтер, мати двох дітей) та Нурі Планджиєв.

Відкриття виставки відвідали двоє авторів - Еміне Садієва та Нурі Планджиєв. Еміне називає пана Нурі своїм вчителем та дуже вдячна центру "Сузір'я" за можливість виставити картини у Запоріжжі. Для молодої художниці це друга виставка, в якій вона бере участь.

Нурі Планджиєв продемонстрував, що він не лише художник, а ще й співак – він виконав кримськотатарську народну пісню про любов до дівчини, якій хлопець зізнається про свої почуття.

Керівник Центру національних культур "Сузір'я" Ольга Назаренко розповіла про життя Нурі Планджиєва, яке ніби переплелося із долею кримськотатарського народу. Нурі Планджиєв народився у Криму, виріс у прийомній родині, його прийомний батько загинув на фронті Другої Світової війни. У семирічному віці Нурі пережив депортацію до Узбекистану. Малював усе життя. Коли талановитому хлопцеві було 14 років, його запросили вступити до Академії ім. І. Репіна у Ленінграді, але через комендантський нагляд Нурі не дозволили поїхати на навчання. У 1969 році він повернувся до Криму, а з 1979 року мешкає у Мелітополі.

На відкриття виставки прибули представники різних національно-культурних товариств. Голова Асоціації національних меншин Запоріжжя Науфаль Хамдані та голова Запорізького центру татарської культури "Алтин Ай" Ряхіма Ахмерова привітали учасників свята.

Також на свято до Запоріжжя прибули артисти народного кримськотатарського ансамблю пісні і танцю "Гюзель-кирим" з ПК ім. Т.Г Шевченка (м. Мелітополь). Їхні яскраві танці запоріжці могли бачити на святах «Сабантуй» на площі ім. Маяковського, а тепер вони завітали до бібліотеки, щоб ознайомити її відвідувачів із народними танцями кримських татар.

Також прозвучали пісні у виконанні самодіяльних артистів. А далі відбулося невимушене спілкування з авторами картин.

Читайте також

На проєкт реконструкції футбольного поля КЗ «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Таврія» у м. Василівка виділено додаткові кошти

Розпочато новий цикл підготовки до наступних Олімпійських ігор у Парижі

Розглядається можливість проведення медичного огляду призовників за рахунок державного бюджету

На всеукраїнській online нараді підбили підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році

З нагоди 77-ї річниці визволення України від нацистських окупантів в Запоріжжі поклали квіти до пам’ятної стели

Громади Запорізької області формують бюджети на наступний рік

В облдержадміністрації провели чергове засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Обласна влада на прямому зв’язку з жителями області

Опалювальний сезон у Запорізькій області варто розпочати якомога швидше

Представників автотранспортних та дорожніх підприємств привітали з прийдешнім святом

В Україні зафіксовано 2 851 804 підтверджені випадки COVID-19

Громади Запорізької області мають нарощувати темпи вакцинації