Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

НОВИНИ

Виставка картин кримськотатарських художників

7 листопада 2016 - 15:36

Виставка картин кримськотатарських художників

5 листопада у Центрі національних культур Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відкрилася виставка кримськотатарських художників Мелітополя.

Захід розпочався урочисто - під час святкового відкриття виставки прозвучали кримськотатарський гімн та гімн України,

Свої картини для експозиції надали художники, які мешкають у Мелітополі: Рустем Абдурахманов (директор Мелітопольської дитячої художньої школи), Наріман Сейдалієв (інженер, волонтер, який підтримує воїнів АТО та учасників блокади Криму), Еміне Садієва (бухгалтер, мати двох дітей) та Нурі Планджиєв.

Відкриття виставки відвідали двоє авторів - Еміне Садієва та Нурі Планджиєв. Еміне називає пана Нурі своїм вчителем та дуже вдячна центру "Сузір'я" за можливість виставити картини у Запоріжжі. Для молодої художниці це друга виставка, в якій вона бере участь.

Нурі Планджиєв продемонстрував, що він не лише художник, а ще й співак – він виконав кримськотатарську народну пісню про любов до дівчини, якій хлопець зізнається про свої почуття.

Керівник Центру національних культур "Сузір'я" Ольга Назаренко розповіла про життя Нурі Планджиєва, яке ніби переплелося із долею кримськотатарського народу. Нурі Планджиєв народився у Криму, виріс у прийомній родині, його прийомний батько загинув на фронті Другої Світової війни. У семирічному віці Нурі пережив депортацію до Узбекистану. Малював усе життя. Коли талановитому хлопцеві було 14 років, його запросили вступити до Академії ім. І. Репіна у Ленінграді, але через комендантський нагляд Нурі не дозволили поїхати на навчання. У 1969 році він повернувся до Криму, а з 1979 року мешкає у Мелітополі.

На відкриття виставки прибули представники різних національно-культурних товариств. Голова Асоціації національних меншин Запоріжжя Науфаль Хамдані та голова Запорізького центру татарської культури "Алтин Ай" Ряхіма Ахмерова привітали учасників свята.

Також на свято до Запоріжжя прибули артисти народного кримськотатарського ансамблю пісні і танцю "Гюзель-кирим" з ПК ім. Т.Г Шевченка (м. Мелітополь). Їхні яскраві танці запоріжці могли бачити на святах «Сабантуй» на площі ім. Маяковського, а тепер вони завітали до бібліотеки, щоб ознайомити її відвідувачів із народними танцями кримських татар.

Також прозвучали пісні у виконанні самодіяльних артистів. А далі відбулося невимушене спілкування з авторами картин.

Читайте також